Локомотив Пловдив победи Етър с 1:0 в двубой от 29-ия кръг на Първа лига, втора осмица, група Б. Победното попадение дойде в 53-ата минута, когато точен беше Марчев. Гостите могат да имат сериозни претенции за неотсъдена дузпа в 78-ата минута, когато Езе игра с ръка в наказателното поле.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на Етър, дойде в 11-ата минута, след като Умарбаев центрира добре от пряк свободен удар в наказателното поле, но Марчев не успя да нацели топката. Гостите от Етър отвърнаха с опасен удар на Мане, който накара Пиргов да спасява ефиктно. До почивката Марчев и Аралица направиха доста сериозни пропуски пред Гргич.

В края на полувремето Сърмов пробва мерника си, но не сполучи.

През втората част домакините от Локомотив стигнаха и до трите точки, след гол на Марчев, който се възползва от пас на Арамица и прониза стража на Етър в 53-ата минута на двубоя.

Доста спорна ситуация се получи в 78-ата минута, когато след удар на Пашов, кълбото се удари в ръката на Езе, но съдията Ивайло Стоянов отсъди корнер, а не наказателен удар.

Имаше ли дузпа за Етър?

В добавеното време на срещата Михалевич не съумя да реализира втори гол в полза на "смърфовете". След този успех Локомотив има 36 точки, а Етър е трети с 24.