Локомотив Пд постигна утешителна победа с 2:1 над резервите на шампиона Лудогорец в Разград. Успехът в последния кръг за „черно-белите“ не можа да донесе желаното четвърто място на пловдивчани, заради успеха на Дунав над ЦСКА с 1:0.

Шампионът Лудогорец остана с 83 точки, а Локо Пд е пети с 52 точки.

Георги Дерменджиев пусна състава, който бе обичаен по-скоро за дублиращия тим на разградчани, играл във Втора лига, като единственият чужденец в него бе капитанът в тази среща Игор Пластун.

Локо Пд излезе с обичайните си титуляри и химерна надежда да изпревари Дунав, който по същото време играеше срещу ЦСКА в Русе.

Войн Войнов: Увериха ме, че оставам треньор на Локо Пд

След спокойното начало на мача първата опасност създадоха пловдивчани. Веселин Марчев се вклини между защитниците на Лудогорец, прехвърли вратаря Даниел Наумов, но топката излезе на сантиметри в аут.

Играта и след това положение продължи в спокойно русло и при доста бавно темпо. А двамата вратари скучаеха.

Дерменджиев: Нека не коментираме моето бъдеще

В 32-ата минута обаче скуката бе нарушена от дузпа в полза на Локомотив. Дино Мартинович нахлу в пеналта и не стана съвсем ясно има ли съприкосновение между него и вратаря на Лудогорец Даниел Наумов. Реферът Георги Давидов обаче посочи бялата точка и оттам Мартин Камбуров бе безкомпромисен – 0:1.

Камбуров: Само ние си знаем какво ни беше

Веднага след това пред Камбуров се откри нов шанс за гол, но сантиметри го разделиха от второ попадение.

В последната минута на първата част Славчо Шоколаров бе близо до изравнителен гол, но ударът му изпрати топката на сантиметри от левия стълб на вратата на Локо Пд.

Младите лудогорци започнаха по-активно второто полувреме. Разградчани обаче трудно стигаха до ситуации за обстрел на вратата, въпреки старанието им. Локо Пд не се напрягаше много, явно не вярвайки, че в Русе може да се стигне до изненада и Дунав да загуби от ЦСКА.

Все пак хубав диагонален удар на Умарбаев затрудни вратаря Наумов, който изби в корнер.

В 69-ата минута обаче Дино Мартинович засече с глава центрираната от Пламен Крумов топка и Локо Пд покачи на 2:0.

В 87-ата минута домакините стигнаха до почетен гол, изработен от две резерви. Серда Юсуфов проби отлично отляво и центрира, а Томас Цвятков от движение стреля и направи резултата 1:2.

В добавеното време ентусиазираните младоци на Лудогорец можеха дори да изравнят, но при разбъркването Пиргов спаси вратата си.