Представителният тим на Локомотив Пловдив постигна победа в последната си проверка с 4:0 над отбора на Оборище (Панагюрище), пише клубният сайт на "смърфовете". Попаденията за "черно-белите" вкараха Марчев, Бакалов, Насер Шамед и Велковски.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата Аян Садъков.

Oще в 11-та минута на срещата Локомотив Пловдив откри резултата. Дани Кики нахлу от дясно и пусна пас към Марчев, който откри за 1:0. В 23-та минута подаване на Бедиме от ляво намери Серджо Телес в наказателното поле. Португалецът нанесе удар, който мина на сантиметри от горната греда. В 30-та минута Локо Пд удвои своята преднина. Серджо Телес пусна извеждащ пас към Бакалов, който реализира за 2:0

В 55-та минута Велковски открадна една топка в центъра и пусна към каращия проби Насер Шамед, който стреля на сантиметри от целта. В 65-та минута гостите от Оборище нацелиха страничната греда след удар от близка дистанция. В 70-та минута Шамед напредна и стреля, шутът бе отразен от вратаря на зелените, но при добавката французинът вкара за 3:0. Крайното 4:0 оформи Димитър Велковски. Той матира с няколко финта защитата на Оборище и с прецизен изстрел наказа стража на панагюрци.

Това бе последната проверка на Локомотив от предсезонната подготовка. На 14 юли "черно-белите" откриват Първа лига с гостуването си на Етър (Велико Търново). Срещата е от 18.45 часа и ще бъде предавана по DIEMA, по GONG PLAY, минута по минута в Gong,bg и по Дарик радио.