Отборът на Черно море загуби първите си точки от началото на сезона в Първа лига. В черна котка за „моряците“ се превърна тимът на Пирин Благоевград, който стигна до равенство 1:1 в мач от четвъртия кръг.

В първите три кръга от шампионата, възпитаниците на Георги Иванов – Гонзо записаха три победи, в които не допуснаха нито един гол. Днес обаче „моряците“ инкасираха попадение, което им коства трите точки.

Георги Божилов изведе варненци напред в резултата в 35-ата минута, но Пирин съумя да стигне до хикса с точен изстрел на капитана Юлиян Попев осем минути преди изтичането на редовните 90.

Двубоят на стадиона в Благоевград започна доста равностойно, като в първите минути нито един от двата тима не успя да вземе териториален превес. Постепенно обаче футболистите на Георги Иванов започнаха да налагат волята си и да атакуват все по-опасно вратата на Благой Макенджиев.

В 12-ата минута Даниел Младенов бе изведен през центъра на отбраната на гостите, но в последния момент Илиас Хасани действа респектиращо и с отличен шпагат предотврати стопроцентова ситуация за домакините.

Отговорът на Черно море не закъсня. Само в рамките на две минути, гостите създадоха две отлични възможности за гол пред вратата на домакините. Първо Мартин Костадинов проби по лявото крило и центрира остро във вратарското поле, където обаче Чунчуков се размина с топката и не успя да я засече.

Последвалата възможност за Черно море бе дори по-чиста. Мариян Огнянов изведе перфектно Атанас Зехиров в наказателното поле, футболистът на гостите стреля силно останал очи в очи с Макенджиев, но вратарят на Пирин действа респектиращо и изби в ъглов удар.

Черно море продължи да действа по-настоятелно, усилията на футболистите на Георги Иванов бяха възнаградени в 35-ата минута. След грешка на Паланков в центъра на терена, топката бе подадена към Чунчуков отдясно, който напредна и стреля силно по диагонала. Благой Макенджиев успя да избие, но коженото кълбо попадна в притичалия Георги Божилов, който от няколко метра нямаше как да сгреши на празна врата.

В продължението на първото полувреме Станислав Костов нямаше късмет и след удар от въздуха прати топката в левия страничен стълб на вратата.

Второто полувреме предложи още много интересни моменти пред двете врати, а по-опасните бяха пред тази на Черно море. Първият отличен шанс обаче бе на сметката на гостите. Георги Илиев получи топката в наказателното поле, но вместо да търси удар, реши да върне топката към Орлин Старокин, който отправи топовен шут от близо 25 метра, но стражът на домакините внимаваше.

В 65-ата минута домакините показаха зъби, но бяха разколебани от вратаря Емил Михайлов, който спаси да страхотни удара. Първо Даниел Младенов стреля от пряк свободен удар, но вратарят на гостите спаси с крак. При последвалото разиграване Стилиян Николов също пробва късмета си, но и той бе разколебан от Михайлов.

Малко по-късно Станислав Костов се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Изстрелът на нападателя обаче мина покрай гредата.

В 82-ата минута обаче, домакините постигаха своето. След центриране на Башлиев отдясно, Михайлов не се намеси по най-добрия начин, след като не успя да боксира добре топката и тя попадна на крака на Попев, който със страхотен удар от въздуха я прати в опразнената мрежа.

Така Черно море загуби първи точки в шампионата, а в същото време Пирин не успя да запише първа домакинска победа от началото на сезона. "Моряците" събраха актив от десет точки, докато активът на е "орлетата" пет пункта.