Отборът на Левски записа първи успех от началото на сезона, побеждавайки новака в Първа лига Витоша Бистрица. „Сините” се наложиха с 2:0 след голове на Антонио Вутов и Серджиу Буш. Освен с победата двубоят ще се запомни и с официалния дебют на Габриел Обертан, който изигра първия си мач за Левски, появявайки се в игра през второто полувреме на срещата.

В навечерието на двубоя стана ясно, че собственикът на Левски Спас Русев обмисля, рокада на треньорския пост в тима и в следващите няколко дни ще води преговори с израелския специалист Авраам Грант и италиански треньор, чието име към този момент не се знае.

Въпреки успеха за „сините”, част от привържениците на Левски на „Герена” призоваха за оставката на треньорския щаб на тима.

ЛЕВСКИ - ВИТОША - най-интересното минута по-минута

Потвърдено за Гонг: Спас Русев избира между Авраам грант и италианец за треньор на Левски

Първо полувреме

Мачът на стадион „Георги Аспарухов” започна по най-добрия начин за домакините от Левски. Възпитаниците на старши треньора Николай Митов успяха да поведат в резултата още с първата си атака в двубоя. Милош Цветкович получи топката на десния фланг и центрира незабавно в накзателното поле, където Панайотов успя да свали коженото кълбо към Вутов, а полузащитникът на Левски от близко разстояние не сгреши.

Още в ответната атака на Витоша Бистрица обаче, „сините” извадиха късмет. Четин Садула се озова на отлична позиция, но с глава прати топката в аут.

Домакинският натиск на Левски продължи и в следващите минути, като в първите 20 минути от мача домаините пропиляха няколко страхотни положения. Най-чистото бе на сметката на Антонио Вутов. Голмайсторът на „сините” получи отличен пас от Роман Прохазка, който бе излязал сам срещу вратаря, но абсолютно сам срещу опразнената врата се засуети и не успя да стреля.

Само минута по-късно отново Вутов се озова на върха на атаката на „сините”, но този път изстрелът му мина над вратата. Малко след изитичането на половин час игра Серджиу Буш също имаше шанс след отличен пас на Гомес, но ударът на румънеца по-диагонала бе спасен от стража на Витоша.