Отборът на Левски победи втородивизионния австрийски Флоридсдорфер с 3:1 в четвъртата си контрола на малтийска земя. "Сините" записаха втори успех, като имат още загуба и равен в проверките.

Българският тим допусна попадение още в 3-ата минута срещу Флоридсдорфер. Трите гола за Левски паднаха след 50-ата минута на двубоя. В 56-ата Антонио Вутов изравни за 1:1. Станислав Костов реализира за 2:1 в 60-ата минтуа. Давид Яблонски покачи на 3:1 в 69-ата минута. В 89-ата Роман Прохазка пропусна да се разпише от дузпа.

Дебют за "сините" направиха три от новите попълнения - Паулиньо, Филипе Нашсименто и Афонсо Фигейредо.

Берни Фучик реализира ранен гол за Флоридсдорфер за 1:0 за австрийците още в 3-ата минута на двубоя. Малко по-късно Божидар Митрев пак имаше работа на вратата на "сините", а до края на полувремето Левски пробва да изравни след изстрели на Кабрал и Буш.

Роси: От новите не исках нищо, само да видя формата им

Станислав Иванов: Обертан и Гомес ми помагат

Второто полувреме бе доста по-добро за Левски. Още в 46-ата минута "сините" можеха да изравнят след удар на влезлия като резерва Антонио Вутов.

В 50-ата след хубав удар на Васил Панайотов стражът на австрийците Фрайзъл спаси вратата си и предотврати попадение.

Изравнителният гол за Левски дойде в 56-ата минута. Антонио Вутов вкара страхотно попадение. Той засече пас от Милош Цветкович и на скорост стреля във вратата на Флоридсдорфер за 1:1.

В 60-ата Станислав Костов направи резултата 2:1 за българския тим след пас от Роман Прохазка. Давид Яблонски реализира за 3:1 също с красиво попадение.

Голът падна след центриране на едно от новите попълнения Филипе Нашсименто.

В 80-ата минута с опасен удар на Васил Панайотов прати топката на сантиметри над вратата на австрийците.

Роман Прохазка пропусна дузпа в 89-ата минута. Вратарят на австрийците спаси, а Вутов не успя при добавката. Резултатът остана 3:1 за Левски.

Стартовите състави:

Левски: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Аймен Белаид, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Антони Белмонт, Жерсон Кабрал, Станислав Иванов, Серджиу Буш.

Флоридсдорфер: Фрайзъл, Бубалович, Умиенович, Бечирович, Леовац, Вьолкъл, Хинтенбергер, Белем, Маркуц, Фучик, Саханец

Заради леки травми двубоя пропуснаха Габриел Обертан и Холмар Ейолфсон.

Босът на Левски Спас Русев: Селекцията е завършена по план

Ривалдиньо: Щастлив съм да нося тази историческа фланелка

Последната проверка на "сините" ще бъде срещу Гзира Юнайтед на 5-и февруари. Можете да я проследите минута по минута в GONG.BG, да я гледате на живо в GONG PLAY и в ефира на DIEMA SPORT 2

Левскарите Гомес и Ейолфсон в забавно видео

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ:

Начало на мача

3' ГОЛ за Флоридсдорфер! Берни Фучик реализира ранен гол за Флоридсдорфер за 1:0 за австрийците.

11' Станислав Иванов подаде към Кабрал в наказателното поле на австрийците. Кабрал стреля, но не успя да реализира.

14' Удар на Серджиу Буш, но без да застраши вратаря на Флоридсдорфер.

16' Атака за австрийците, а след центриране Митрев улови топката.

Ранно австрийско разочарование за Левски

20' Изстрел на Аймен Белаид, но без да застраши стража на съперника.

23' Жорди Гомес също пробва мерника си, но ударът му бе блокиран от защитник на Флоридсдорфер.

Край на първото полувреме

Делио Роси направи три промени за начало на второто полувреме. В игра влизат Роман Прохазка на мястото на Антони Белмонт, Милош Цветкович на мястото на Ивайло Найденов и Антонио Вутов на мястото на Серджиу Буш.

Начало на второто полувреме

46' Шанс за Левски. Антонио Вутов обаче стреля встрани от вратата на Флоридсдорфер.

49' Атака на Левски, Гомес изпълни ъглов удар, пусна към Горано, който потърси Вутов. Антонио Вутов обаче бе надскочен от Фучик.

50' Хубав удар на Васил Панайотов. Стражът на австрийците Фрайзъл спаси вратата си и предотврати попадение.

54' Напрежение между играчите на двата състава! Фучик налетя на Жорди Гомес и страстите се нажежиха. Преди това друг играч на австрийците влезе в краката на Гомес. Санкции за замесените нямаше.

56' ГОЛ за Левски! Чудесно попадение на Антонио Вутов! Той засече пас от Милош Цветкович и на скорост стреля във вратата на Флоридсдорфер за 1:1.

57' Станислав Костов влиза в игра на Станислав Иванов.

59' Топката стига до Васил Панайотов, който стреля и следва корнер за "сините".

60' ГОЛ за Левски! Станислав Костов направи резултата 2:1 за българския тим.

Вотув изравни за "сините" срещу Флоридсдорфер

68' Филипе Нашсименто дебютира за Левски. Той замени Жорди Гомес.

69' Прохазка стреля към вратата на Флоридсдорфер, а топката е избита в корнер.

69' ГОЛ за Левски! Давид Яблонски отбеляза за 3:1 за "сините" след центриране на Нашсименто.

Пълен "син" обрат в Малта

72' Друго ново попълнение Паулиньо влиза на мястото на Жерсон Кабрал в състава на Левски.

Левски мушна трети на австрийците

76' Жълти картони за Роман Прохазка от Левски и Бечирович от Флоридсдорфер.

76' Още едно от новите попълнения на Левски Афонсо Фигейредо влезе на мястото на Иван Горанов.

80' Опасен удар на Васил Панайотов, който прати топката на сантиметри над вратата на австрийците.

85' Васил Панайотов е заменен от Илия Юруков.

89' Дузпа за Левски, спечелена от Афонсо Фигейредо, който бе ударен в лицето.

89' Дузпата е спасена! Роман Прохазка стреля, вратарят на австрийците спаси, а Вутов не успя при добавката. Резултатът остава 3:1 за Левски.