Левски победи Черно море с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на Първа лига, след точен удар на Яблонски в 13-ата минута на срещата. Черно море пропусна дузпа в 10-ата минута, след като Георги Илиев стреля в ръцете на Митрев.

При дебюта на Емануел Луканов "моряците" не успяха да победят у дома Етър, а Левски също ще търси завръщане на победния път, след като направиха 0:0 в Стара Загора при гостуването си на Берое.

Това беше и 119-ти шампионатен мач за Левски на Роман Прохазка, с което той оглавява класацията при чужденците с най-много мачове за "сините" в първенството.

Още в 4-ата минута Георги Илиев пробва мерника си от далечна дистанция, но не сполучи. Шест минути по-късно Панайотов препъна Мариян Огнянов в наказателното поле на Левски, последва дузпа, която капитанът Георги Илиев пропусна, пращайки топката в ръцете на Митрев.

Две минути по-късно Жорди Гомес нацели страничната греда, а минута по-късно Яблонски откри резултата в полза на Левски, след като беше изпуснат от Хасани.

В 24-ата минута на срещата Гомес стреля от далечно разстояние, Михайлов изби, кълбото попадна в Яблонски, който от няколко метра не намери целта.

До почивката Левски контролираше ситуацията на терена, а Черно море имаше възможност да изравни след удари на Зехиров и Георги Илиев, но те бяха неточни.

През втората част и двата тима имаха възможности за попадения. Първо в 47-ата минута вратарят на Черно море Михайлов удари с кроше Буш в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена.

Черно море отвърна с удар на Зехиров, но Митрев беше на мястото си. До края на двубоя Буш, Яблонски, Обертан и Гомес си правеха каквото искат в половината на Черно море, но нов гол не падна.

Така с ценното попадение на Яблонски, което беше негово трето в последните 4 мача, Левски спечели двубоя и се изкачи на 3-ото място с актив от 21 точки, а Черно море е 6-ти с 15.

Ето и съставите на двата тима:

Левски: Митрев, Горанов, Ейолфсон, Буш, Гомес, Прохазка, Цветкович, Кабрал, Яблонски, Обертан, Панайотов

Черно море: Михайлов, Станчев, Цветков, Чунчуков, Костадинов, Зехиров, Миланов, Илиев, Огнянов, Хасани, Сукуп

Съдия: Станислав Тодоров