Левски успя бързо да забрави поражението от Ботев и да се върне на победния път, след като се наложи с 2:0 при домакинството си на Септември на стадион „Георги Аспарухов“ в мача от деветия кръг на Първа лига. „Сините‘ не започнаха убедително мача, но все пак поведоха с гол на Давид Яблонски в 44-та минута. Второто попадение за Левски бе дело на Габриел Обертан в 89-та минута. Французинът отбеляза своето първо попадение с екипа на „сините“.

Левски успя да създаде първата опасност в мача в 23-та минута, когато Антонио Вутов и Габриел Обертан направиха двойно подаване, след което французинът сви топката към Давид Яблонски, който стреля, но от крака на Стоян Предев тя излезе в корнер.

Три минути по-късно  Янко Сандански допусна много груба грешка, след като подари топката на Габриел Обертан, който навлезе в наказателното поле на Септември, след което подаде към Милош Цветкович, който стреля, но над напречната греда в аут. Габриел Обертан отправи опасен удар в 27-та минута, но топката рикошира във футболист на Септември и излезе в корнер.

Левски организира добра атака в 35-та минута, когато Милош Цветкович центрира в наказателното поле на Септември, където Серджиу Буш стреля с глава, но на сантиметри над напречната греда.

Серджиу Буш подаде много добре към Габриел Обертан в 39-та минута, след което французинът остана сам срещу Янко Георгиев и стреля, но вратарят демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Минута по-късно Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле на Левски, където се получи разбъркване в наказателното поле на домакините. Траян Траянов игра с ръка в единоборството за високата топката, но играта продължи и топката попадна в Мартин Тошев. Той стреля, а топката от дясната ръка на Давид Яблонски излезе в корнер. Футболистите на Септември имаха претенции за дузпа, но съдията Ангел Ангелов не свири такава.

Левски поведе в резултата в 44-та минута, когато Жорди Гомес центрира от корнер в наказателното поле на Септември, където на първа греда Давид Яблонски засече топката с глава и я изпрати под напречната греда във вратата на Янко Георгиев.

Играчите на Левски направиха невероятен пропуск в 49-та минута, когато Милош Цветкович подаде към Габриел Обертан, който центрира в наказателното поле на Септември, където Янко Георгиев закъсня с реакцията си и Роман Прохазка пропусна да вкара в опразнената врата.

Пет минути по-късно Габриел Обертан пусна отличен извеждащ пас към Серджиу Буш, който изскочи сам срещу Янко Георгиев и стреля, но вратарят успя да спаси и да избие в корнер.  В 60-та минута футболистите на Левски изпълниха късо фаул, Жорди Гомес стреля от около 28 метра, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб.

Георги Стоичков отправи силен далечен удар в 68-та минута, но Божидар Митрев направи рутинно спасяване.

Серджиу Буш отправи удар от разстояние в 79-та минута, но Янко Георгиев успя да спаси и да боксира в корнер.

Септември имаше възможност да изненада Левски в 81-та минута, когато Борис Галчев пусна много добър пас към Ишмаел Байду, който навлезе в наказателното поле на Левски, но стреля слабо и Божидар Митрев спаси.

Антонио Вутов излезе сам срещу Янко Георгиев в 89-та минута, но се опита да го прехвърли и вратарят спаси.

Левски успя да отбележи втори гол в 89-та минута, когато Габриел Обертан направи много силен рейд, навлезе в наказателното поле на Септември, след което разстреля Янко Георгиев. Това бе първото попадение на французина с екипа на Левски.

В заключителните секунди на мача Антъни Белмонт се появи в игра на мястото на Габриел Обертан и направи своя дебют за Левски.

След тази победа Левски е на трето място в класирането със 17 точки, докато Септември е със 7 точки.

ЛЕВСКИ – СЕПТЕМВРИ СОФИЯ  2:0

1:0 Давид Яблонски 44'

2:0 Габриел Обертан 89'

Левски (4-2-3-1): Божидар Митрев /к/ - Милош Цветкович, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Иван Горанов – Васил Панайотов, Жорди Гомес – Антонио Вутов, Габриел Обертан, Роман Прохазка – Серджиу Буш

Старши треньор: Делио Роси

Септември (4-2-3-1): Янко Георгиев – Георги Стоичков, Траян Траянов, Васил Добрев, Стоян Предев – Янко Сандански, Борис Галчев /к/ - Иван Тилев, Крис Гади, Ишмаел Байду – Мартин Тошев

Старши треньор: Николай Митов

Стадион: „Георги Аспарухов”