Левски и Лудогорец завършиха 0:0 в отложен мач от първия кръг на Първа професионална лига на България по футбол. След равенството шампионите се изкачиха на второ място с точка пасив от лидера ЦСКА, докато "сините" са трети с още една изоставане.

Двубоят бе изключително двуостър с много спорни моменти. Левски и Лудогорец завършиха в намалени състави, след като Божидар Митрев и Сисиньо бяха изгонени с директни червени картони.

Първото полувреме беше сравнително равностойно, но Лудогорец създаде по-добрите положения и със сигурност се оттегли на почивка с по-големи шансове за краен успех. Причина беше грешка на Божидар Митрев девет минути преди края на частта, когато вратарят на Левски излезе извън наказателното поле, за да пресече пробив на Вандерсон, но игра с ръка и беше изгонен, а вместо Жуниор Мапуку в игра влезе Александър Любенов. Преди това Лудогорец изпусна две добри положения. Първо Митрев спаси удар на Абел Анисе и Вандерсон не успя да вкара на добавка от чисто положение, а след това Върджил Мисиджан почти се разписа от далечно разстояние. Любенов обаче плонжира и изби топката, която се беше насочила към горния ляв ъгъл на неговата врата.

Левски също играеше активно в предни позиции, въпреки че "сините" бяха избрали по-дефанзивна тактика. Мапуку пък беше зад топката при двете добри положения за Левски, след като първо преодоля Ренан дос Сантос, но беше спрян от Игор Пластун, а след това вратарят на Лудогорец отби негов много опасен удар от малък ъгъл.

Шампионите започнаха по-активно второто полувреме, но с изключение на два не особено опасни удара те дълго време не успяха да се справят със сгъстената защита в синьо и трудно стигаха до положения. В 71-та минута пък Левски можеше изненадващо да поведе, но хубав диагонален удар на самотния в нападение Габриел Обертан се размина с вратата. Освен че игра без особена идея в предни позиции, Лудогорец направи и услуга на Левски в 79-та минута.

Сисиньо удари Жорди Гомес без топка при спряла игра, заради което бразилският краен бранител беше изгонен. С това разградчаните загубиха численото си предимство. Левски се възползва моментално от изравняването на силите и беше много близо до гол, но Ренан дос Сантос отрази опасен удар на Антонио Вутов с глава. Това беше и последното опасно положение в мача, който завърши при нулево равенство пред пълните трибуни на "Георги Аспарухов".