Най-после! Левски записа най-убедителната си победа този сезон, като в жертва на "сините" се превърна Локомотив Пловдив. Момчетата на Николай Митов се подиграха със съперника си, срещу който още нямаха победа този сезон, с 5:0.

Уникален мач направи Божидар Краев, който се отличи с четири гола. От първата минута на този мач той си партнираше с непълнолетния Станислав Иванов, а интересното е, че общата им възраст е равна на тази на лидера на атаката на противника - Мартин Камбуров, който беше незабележим за пореден път.

Голям мач направи и Антонио Аниете, който вкара един гол и направи две асистенции, но от него дойде почти всичко най-интересно в нападение за домакините. С асистенция, но и с фрапантни пропуски, блесна и Бабатунде Адениджи, който беше заточен на пейката в началото заради слабата си форма напоследък.

Трябва да се отбележи, че това беше първа победа за Левски над този опонент от ноември 2015 г. След нея последваха два хикса и две победи за "железничарите", но на тази черна серия беше сложен край по най-убедителния възможен начин от "сините".

Първата част на мача започна в доста лежерно темпо и нямаше особено опасни ситуации в първите минути. Левскарите държаха инициативата, но така и не успяваха да затруднят Ясин ел Харуби.

И така малко от нищото те стигнаха до ранна преднина при първата си опасна атака в мача. Тогава Антонио Аниете получи една топка в половината на противника, напредна с нея и финтира защитник около границата на наказателното поле. От там испанецът отправи изненадващ и силен удар в близкия ъгъл на вратаря, за да опъне мрежата - 1:0.

Веднага след това Мехди Бурабия имаше възможност да удвои за "сините", но ударът му от дистанция не намери очертанията на вратата. Постепенно този развой събуди гостите и на свой ред те организираха няколко опасни атаки.

В 16-та минута "железничарите" бяха близо до изравняването. След един корнер защитата в "синьо" подходи много разсеяно и остави Мартин Камбуров непокрит да стреля в наказателното поле, но топката излезе в аут.

В тези минути "черно-белите" играеха най-добрия си футбол за полувремето. И в 21-та минута само могат да съжаляват, че не изравниха. Тогава Веселин Марчев получи топката пред наказателното поле и влезе в него, като опасният му изстрел мина само на няколко сантиметра встрани от вратата.

Постепенно и левскарите се опомниха и излязоха от летаргията, налегнала ги след гола им. В 22-та минута удар на Божидар Краев от малък ъгъл беше избит от Ел Харуби, а две минути по-късно и Станислав Иванов можеше да се разпише, но ударът му от точката на дузпата беше избит в корнер.

В тези минути домакините мачкаха съперника си, който беше крайно безидеен напред, а в защита често грешеше. И това логично доведе до второ попадение в полза на Левски. То падна в 36-та минута.

Тогава Антонио Аниете с перфектен пас зад защитата намери Станислав Иванов. Младокът не успя да овладее добре, но заложи топката на волето на Божидар Краев и "синият" юноша с мощен шут щеше да скъса мрежата - 2:0.

Само три минути след това преднината на домакините стана класическа. И пак Аниете и Краев изработиха попадението. След една грешка в защитата на "черно-белите" и подарък от страна на Кирил Котев към Аниете, испанецът чукна във вратарското поле за Краев и той с прецизен удар с външен фалц направи 3:0.

До края на полувремето левскарите се забавляваха и на два пъти можеха да отбележат и четвърти гол, но Сашо Александров и Мехди Бурабия не успяха да се разпишат и така почивката дойде при три чисти гола аванс на домакините.

След почивката "железничарите" излязоха в състояние "гроги" на терена. Левскарите налитаха като оси и се забавляваха, а съперникът им беше бледа сянка на себе си. И логично се стигна до четвърти гол.

В 51-та минута Божидар Краев оформи хеттрика си, след като влезлият като резерва Бабатунде Адениджи центрира отдясно и намери младия си съотборник между двамата централни защитници и той скъса мрежата за четвърти път.

Само минута след това Адениджи направи фирмения си пропуск. След поредната грешка в защитата на Локо Аниете изведе нигериеца сам срещу вратата и той необезпокояван вместо да вкара за пети път, щеше да счупи гредата с изстрела си.

Забавата в "синьо" продължи, а пропуските пред Ел Харуби следваха един след друг. Локо беше тотално безидеен и още от тогава си личеше, че гостите само чакат края на мача, за да се свърши мъката им.

Позорът за пловдивчани беше пълен в 70-та минута, когато резултатът набъбна на 5:0. Тогава поредната грешка в защитата им позволи на Божидар Краев да излезе пак сам срещу Ел Харуби, да го преодолее и необезпокояван да опъне мрежата му за пети път и четвърти на своята сметка. Пълен нокаут за Локомотив!

Само милостта на Левски спести по-разгромен резултат за "черно-белите" до края. Но имаше и пропуски пред Ел Харуби, като на два пъти младият Алекс Боримиров от изгодни позиции не можа да се разпише и затова статуквото се запази.

Така с този резултат "сините" се поздравиха с най-убедителната си победа този сезон, а Краев стана първият им играч от доста време насам, който вкарва четири гола в един мач. Левскарите запазиха аванса си пред ЦСКА на второто място, а в Локомотив имат много върху какво да мислят след втория разгром за една седмица.

Левски: Николай Кръстев, Димитър Пиргов, Сърджан Лукин, Георги Костадинов, Франсис Нар, Александър Ем. Александров, Мехди Бурабия, Роман Прохазка, Божидар Краев, Антонио Аниете, Станислав Иванов;

Резерви: Божидар Митрев, Александър Др. Александров, Ивайло Найденов, Петър Иванов, Антон Огнянов, Алекс Боримиров, Бабатунде Адениджи;

Локомотив Пловдив: Ясин Ел Харуби, Иван Горанов, Димитър Везалов, Кирил Котев, Гийерме Шоко, Стефан Йевтоски, Веселин Марчев, Дино Мартинович, Парвиз Умарбаев, Мигел Анхел Луке, Мартин Камбуров;

Резерви: Илко Пиргов, Павел Виданов, Пламен Крумов, Ванчо Траянов, Димо Бакалов, Димитър Велковски, Дани Кики.