Берое постигна изключително късметлийска победа с 1:0 при гостуването на Локомотив Горна Оряховица в мача от 30-ия кръг на Първа лига, от втората шестица, група „В“. По този начин старозагорци запазиха шансовете си да завършат на първо място в групата, като продължават да изостават на две точки от Пирин Благоевград.

Двата отбора играха доста безидейно в офанзивен план и сигурно в отбрана. Нито един от двата тима не рискува, а играчите на Ферарио Спасов имаха голяма доза късмет, след като Милен Желев си отбеляза автогол в 88-та минута.

Опасностите пред двамата вратари бяха изключителна рядкост, а в играта на отборите преобладаваше тактическото надлъгване.

Една от малкото интересни ситуации в срещата бе в 21-та минута, когато Почански подаде към Георги Динков, който стреля, топката рикошира в играч на Локомотив, след което се наложи Банков да се намесва и да боксира в корнер.

Вратарят на Локомотив Горна Оряховица Николай Банков получи контузия в края на първото полувреме и се наложи да бъде сменен от Петър Денчев.

Футболистите на Локомотив заложиха през второто полувреме предимно на далечни удари, които не им донесоха търсения резултат.

Берое получи отлична възможност да организира контраатака в 74-та минута, когато Ерик Почански получи топката. Той се опита да пробие вместо да потърси останалия сам вдясно от него Атанас Зехиров. Почански надцени качествата си и бе спрян от Игор Джоман, който го застигна и му отне топката.

Мохамед Слин Бен Отман стреля от фаул в 78-та минута, но над напречната греда в аут.

Единственият гол в срещата падна в 88-та минута. Кохей Като пусна отличен извеждащ пас към Борислав Цонев, който се опита да подаде към свой съотборник, но топката се отклони в крака на Милен Желев и влетя във вратата на Петър Денчев.

С тази победа Берое спря негативната серия, в която се намираше от три мача без успех.

След този успех Берое събра актив от 40 точки и остава втори на две точки зад Пирин. Локомотив Горна Оряховица е последен в групата с 27 точки и изостава само на точка зад Нефтохимик.

Локомотив Горна Оряховица: 91. Николай Банков – 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброуз, 6. Атанас Фиданин – 27. Игор Джоман, 24. Юлис Ндонг – 28. Мохамед Слим Бен Отман, 23. Владислав Узунов, 38. Аристоте Ндонгала – 14. Рахави Кифуети

Берое: 12. Душан Перниш – 19. Пламен Тенев, 5. Асен Георгиев, 21. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев – 15. Георги Динков, 3. Кохей Като – 24. Матеас Делич, 3. Карлос Охене, 91. Ерик Почански – 10. Жуниор Мапуку