Лудогорец и ЦСКА предложиха знаменит мач на Разпети петък в 28-ия кръг на Първа лига. Разградчани спечелиха драматично у дома с 3:2, а фактът, че играха с човек повече в немалка част от срещата.

Редно е да се отбележи, че до изгонването на Жеферсон "червените" бяха взели изключително сериозни мерки за обезвреждането на Джоди Лукоки. Неслучайно дясното крило на шампионите бе заменен още на почивката, защото постоянно бе поставян в ситуации, където имаше повече от един съперникови играчи срещу себе си.

Ахилесовата пета за ЦСКА отново се оказа централната защита. Божидар Чорбаджийски и Николай Бодуров носят немалка винава за головете на Лудогорец, който пък смени на няколко пъти тактическата си постройка през втората част в опит да достигне до изключително ценна от стратегическо естество победа. С нея разликата между "орлите" и движещите се на второ място "червени" вече е 6 точки, което осигурява сериозно спокойствие за хегемона у нас през последните 6 години.