Ботев Пловдив изигра великолепно дерби на Тракия и заслужено обърна Берое за победа с 2:1 в Коматево в мач от 34-ия кръг в Първа лига.

Мартин Камбуров откри в края на първото полувреме, но домакините, които бяха по-добри и през първата част, обърнаха през второто полувреме с два гола на Жоао Пауло, а двата отбора завършиха мача с по 10 души след червени картони на Карлос Охене и Густаво Афонсо.

За Ботев мачът не бе от особено значение, но "канарчетата" великолепно защитиха честта си и понамалиха амбициите на своя съперник за третото място и квота за евротурнирите през следващия сезон. Тимът от Стара Загора остава на две точки от Левски, който в събота ще има възможност да увеличи актива си при гостуването си на Лудогорец.

Домакините започнаха двубоя доста по-добре от своя съперник и от самото начало погледнаха към вратата на Георги Аргилашки. Първото опасно положение бе в 13-ата минута, когато Серкан Юсеин изведе Жоао Пауло, но неговият изстрел бе спасен от стража на гостите. Малко след това пък Филип Филипов засече от въздуха центриране на Ндонгала, а топката срещна страничния стълб. Тодор Неделев и Радослав Терзиев също се отчетоха с пропуски, а в същото време слаб удар на Карлос Охене бе единственото на сметката на Берое.

И така нелогично на фона на случващото се на корта, в 43-ата минута, в която Мартин Камбуров огорчи любимия си съперник. Борислав Цонев изведе великолепно опитния голмайстор в удобна позиция след бърз пас, а Камбуров нямаше проблеми технично да чукне топката над плонжа на Кайзер.

След пропуските през първото полувреме, Ботев успя да изравни 6 минути след подновяването на играта. Това направи Жоао Пауло след великолепно изпълнение отляво от границата на наказателното поле. Бразилецът получи време да си нагласи удобно топката и да я изпрати в далечния ъгъл за 1:1.

Ботев продължи да играе по-добре, а в 63-ата минута получи и допълнително предимство, тъй като Карлос Охене от състава на гостите бе изгонен с втори жълт картон за избутване срещу Густаво Афонсо.

Само че именно Афонсо изравни численото равенство на терена 5 минути по-късно, когато получи директен червен картон за удар с крак в главата на своя сънародник Матеус Леони.

В следващите минути Берое опита натиск, а Ботев действаше много опасно на контра. В 86-ата минута гостите изпуснаха златен шанс за победа. След много усилия на Камбуров в наказателното поле, топката попадна на крака на Мартин Райнов, който от 12-13 метра и фронтално пред вратата стреля над нея.

И старата максима, че като не вкараш ще ти вкараш, се изпълни. В ответната атака Тодор Неделев направи извеждащ пас с едно докосване към бразилеца, той пък тръгна моментално, изпревари Павел Виданов, след което преодоля и Аргилашки за крайното 2:1.