Голямата звезда на ЦСКА Фернандо Каранга спечели по убедителен начин поредния си приз за Играч на мача. Бразлиският нападател вкара първият гол – макар и при спорни обстоятелства – за победата с 2:0 над Дунав Русе в 23-ия кръг, даде асистенция за втория и си заслужи традиционната бутилка шампанско.

26-годиншият Каранга беше точен в 34-ата минута, когато отклони шут на Кристиян Малинов в мрежата зад Мартин Луков. Детайлните повторения на ситуацията показаха, че футболистът е използвал ръката за целта, което убегна от вниманието на съдиите, а те признаха попадението. В добавеното време на срещата бразилецът може би и неволно се превърна в асистент за дебютния гол на Едвин Джеси.

Още в минутите след отбелязването на откриващия гол Каранга дръпна доста сериозно в анкетата и задържа преднината си до края, за да финишира с почти 42 процента. Втори остана може би най-дейният в редиците на Дунав Васил Шопов с малко над 17 процента.

ПОДРОБНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА – ТУК!