Берое постигна втората си победа от началото на сезона в Първа лига. Старозагорци надиграха с минималното 1:0 Септември София в столицата и така дадоха финал на 6-ия кръг в Първа лига. Единственият гол в срещата реализира левият бек на гостите Матеус Леони, а таранът Мартин Камбуров пропусна дузпа в края на мача, от която можеше да открие сметката си за беройци.

Играч на мача: Матеус Леони

От Септември скочиха на съдиите: Ние градим, а те...

За хората на Димитър Васев, за когото това беше последен двубой от наказанието, което има да изтърпи, месец септември не е никак щастлив. В петте си срещи дотук (Септември има отложен двубой срещу Ботев Пловдив) столичани записаха 4 поражения и едва 1 успех, което им отрежда предпоследното 13-о място в елита. Освен всичко друго те имат само един отбелязан гол дотук, който дойде тъкмо при успеха с 1:0 над Пирин.

Томаш отговори на Белчев: Всички ще се съобразяват с Берое

Берое от своя страна вече събра 10 точки се изравни с Левски, но заради по-добрата си голова разлика излиза 5-и в класирането. Тимът на Томаш все още не познава вкуса на поражението от началото на сезона.

Двубоят започна доста обещаващо, като още в 3-ата минута домакините от Септември организираха опасна атака. Антони Иванов притисна Карлос Охене в центъра и му отне, след което тръгна напред. Халфът имаше варианти да комбинира и вляво, и вдясно, но предпочете да завършва сам. От около 23 метра той стреля право в ръцете на Душан Перниш.

В 10-ата минута Боби Галчев получи жълт картон за опасно влизане срещу Охене, което не остана без последствия. Тъмнокожият футболист напусна терена, върна се, после пак излезе, за да се консултира с треньорския щаб относно участието си. След още един опит да остане в игра Охене все пак напусна за сметка на Кохей Като.

След тази ситуация срещата постепенно започна да губи скорост, а головите ситуации почти липсваха. Септември залагаше предимно на контраатаките и статичните положения, без особен успех, докато Берое показа доста брак в опитите да води разиграването.

Единствените по-интересни мигове бяха пред вратата на Септември. Първо, в 20-ата минута Боби Цонев по чудесен начин изведе набралия скорост Мартин Камбуров отдясно в наказателното поле, а макар да си затвори видимостта към вратата, голаджията все пак натисна спусъка. За негово съжаление кълбото премина встрани от целта.

В 42-ата минута гостите имаха още един нелош шанс. Тогава Милен Желев центрира напред към Камбуров, който се сбори с Петър Генчев в пеналта и падна. Все пак докато падаше таранът продължи с гърди към Педро Еуженио, който моментално шутира от 7-8 метра. Изстрелът на португалеца бе право в тялото на Янко Георгиев и това улесни вратаря на Септември максимално.

Мартин кой?!

Чак в добавеното време на първата част резултатът бе открит. Милен Желев напредна по тъчлинията отдясно и комбинира с Камбуров, който нахлу в наказателното поле. От аутлинията с пас по земята той комбинира с Еуженио, който шутира силно и точно по диагонала. Елтон дош Рейш подложи крак и пресече, а рикошетът насочи кълбото към притичващия Матеус Леони. 25-годишният бразилец без проблем отблизо реализира дебютния си гол за заралии – 1:0.

Второто полувреме започна с ранна размяна на опасни ситуации.  В 47-ата минута капитанът на Берое Мартин Райнов се понесе напред с дрибъл и от границата на наказателното поле пусна пас вляво за стрелналия се Фирцулеску. Румънецът нанесе силен шут, който бе в обсега на Янко Георгиев и вратарят отби. Секунди по-късно Борис Галчев овладя топката на 3-4 метра пред дъгата  и моментално стреля по посока на горния десен ъгъл. Душан Перниш бдеше, тъй като се хвърли атрактивно и боксира встрани от вратата си.

Септември изглеждаше далеч по-опасен тим, отколкото бе преди почивката. В 56-ата минута Галчев с перфектен пас прехвърли Милен Желев и позволи на Влади Романов да се откъсне. Крилото набра сериозна скорост, нахлу в наказателното поле, погледна за съотборници и реши да завършва сам. От около 7-8 метра бившият играч на Локомотив София нанесе отсечен диагонален шут, който премина на сантиметри покрай левия стълб.

В средата на полувремето реферът Станислав Тодоров прекъсна играта за около 2 минути, за да изгони помощник-треньора на домакините Христо Арангелов. Последният реагира много остро на едно от отсъжданията на арбитъра и дълго време оспорваше отстраняването си. За късмет на столичани в другия кръг техният наказан старши треньор Димитър Васев вече може да ги води.

Четвърт час преди края само Янко Георгиев предотврати това Септември да се озове в много по-тежка ситуация. В 76-ата минута резервата за Берое Кохей Като със сетни сили изпревари Бранеков и продължи топката вдясно за Камбуров. С елегантно замахване той свали Петър Генчев на земята, а точно когато се канеше да стреля, Бранеков дотича и с непремерена намеса препъна тарана. Самият Камбуров се зае да изпълни в търсене на 190-ия си гол. Опитният футболист стреля никак нелошо към долния ляв ъгъл, ала вратарят Янко Георгиев показа феноменален рефлекс и изби встрани.

Матеус Леони: Щастлив съм, че помогнах на отбора

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ – БЕРОЕ 0:1

0:1 Матеус Леони 45+3'

Септември (4-2-3-1): Янко Георгиев – Елтон дош Рейш, Александър Бранеков, Петър Генчев, Богомил Дяков /к/ – Антони Иванов (86' - Даниел Георгиев), Янко Сандански – Крис Гади (84' - Васил Калоянов), Борис Галчев, Владислав Романов – Мартин Тошев

Старши треньор: Христо Арангелов

Берое (4-2-3-1): Душан Перниш – Милен Желев, Павел Виданов, Георги Динков, Матеус Леони – Мартин Райнов /к/, Карлос Охене (17' - Кохей Като) – Драгош Фирцулеску (61' - Антон Карачанаков), Борислав Цонев (83' - Камен Хаджиев), Педро Еуженио – Мартин Камбуров

Старши треньор: Александър Томаш

Стадион: „Васил Левски” (София)