Точно резервата в този мач за Берое Мартин Камбуров, големият дразнител за Ботев, наказа „жълто-черните“ в Коматево и в крайна сметка Битката за Тракия завърши 1:1. Кой друг, ако не Камбуров... А в самия край не бе зачетен гол на Ботев, веднага след изравнителния гол на Камбуров.

Ботев игра по-добре, но стигна само до точката. Берое е четвърти в 31 точки след 18-ия кръг, а Ботев е с три по-назад на 5-ата позиция.

В Ботев бесни на съдиите, подават жалба

Началото на мача бе равностойно и доста скучновато. В началните 20 минути не се стигна до нито едно по-опасно положение и пред двете врати.

Така малко изненадващо се стигна до дузпа в полза на Берое. Цветомир Панов игра с ръка в наказателното поле на „канарчетата“ и в 26-ата минута гостите получиха възможност да вземат предимство. Но от бялата точка ударът на Мартин Райнов изпрати топката почти в средата на вратата, а там внимаваше Иван Чворович, който спаси.

Балтанов: Отмениха ми гола за неправилно дишане

И старото клише веднага проработи. Тодор Неделев стреля от фаул, топката беше много далеч от вратата при изпълнението, но вратарят Душан Перниш се изложи, изпусна и Лъчезар Балтанов довкара за 1:0 в 35-ата минута. Като не вкара Берое, разписа се Ботев... А Перниш сгреши точно на рождения си ден.

В края на първото полувреме на дербито на Тракия между Ботев и Берое имаше спорен момент. След единоборство между Кохей Като и Дуде Ндонгала край тъчлинията последният остана да лежи на терена.

Телевизионните повторения показаха, че японецът замахва с лакът и удря в областта на лицето футболиста на „канарчетата“.

В чия полза бе анализът в студиото на незачетения го за Ботев?

Не последва санкция за Като, а след оказване на медицинска помощ Ндонгала продължи игра.

Полувремето приключи 1:0 за „канарчетата“.

А второто започна с хубав диагонален удар на Дуде Ндонгала, който вратарят на Берое Душан Перниш отрази в 48-ата минута.

Фернандо Виана се възползва от грешка на Педро Еуженио, но ударът му изпрати топката право в ръцете на Душан Перниш.

Томаш: Богатство е да имаш Камбуров в състава си

Подобна ситуация пред вратата на Берое се разигра и в следващата 64-а минута. Само че Ндонгала излезе сам срещу Перниш, а вратарят спаси ситуацията. Словакът започна да се реабилитира за грешката си при гола на Ботев...

Перниш продължи с добрите изяви и след това, като изби опасен удар от фаул на Тодор Неделев.

Появи се в игра голаджията Мартин Камбуров, но и неговото присъствие в редиците на Берое сякаш не носеше положителна промяна за гостите.

Николай Киров: Трябват ни победи и точки

Но не! В един миг Камбуров изригна и вкара в 83-ата. 1:1, 195-и гол в елита за него, трето място еднолично в ранглистата на стрелците само след Петър Жеков и Наско Сираков /който е със 196/. Гол и то точно срещу „любимия“ му Ботев за екс-локомотивеца.

Веднага след това топка та влетя във вратата на Берое. Но гол не бе зачетен. Вратарят Перниш попадна между двама ботевисти, а единият от тях явно го бе закачил с крак и застъпил. Или поне така смяташе Стефан Апостолов.

Драма в края!

Ботев игра по-добре, но в края ликува Берое и Мартин Камбуров. Равенството 1:1 определено е успех с оглед показаното на терена за старозагорци.

БОТЕВ - БЕРОЕ 1:1

1:0 Лъчезар Балтанов 35, 1:1 Мартин Камбуров 83

БОТЕВ: 99 Иван Чворович, 2 Цветомир Панов, 70 Пламен Димов, 23 Йордан Минев, 24 Лазар Марин, 14 Яя Меледже, 17 Лъчезар Балтанов, 8 Тодор Неделев, 29 Дуде Ндонгала, 93 Густаво Афонсо, 9 Фернандо Виана /68-Стивън Петков/ /Резерви:22 Даниел Кайзер, 6 Алваро Юлиано, 10 Серкан Юсеин, 11 Тони Тасев, 18 Радослав Терзиев, 20 Стивън Петков, 25 Крум Стоянов/ Старши треньор - Николай Киров

БЕРОЕ: 12 Душан Перниш, 3 Милен Желев, 4 Кохей Като, 5 Павел Виданов /46-Иван Иванов/, 7 Мартин Райнов, 8 Карлос Охене, 20 Матеус Леони, 21 Серджиу Негруц /75-Борислав Цонев/, 26 Камен Хаджиев, 71 Антон Карачанаков /54-Мартин Камбуров/, 77 Педро Еуженио /Резерви: 22 Богомил Цинцарски, 6 Иван Иванов, 9 Мартин Камбуров, 10 Борислав Цонев, 13 Емин Ахмед,15 Георги Динков, 28 Веселин Пенев/ Старши треньор - Александър Томаш