В първия мач от 23-ия кръг на Първа лига Етър и Черно море не успяха да излъчат победител, след като завършиха при резултат 1:1.

Черно море не успя да надвие 10 от Етър

„Виолетовите” влязоха в двубоя след две загуби в първенството. „Моряците”  пък претърпяха тежка загуба на старта на пролетния дял от Берое с  1:4, но в следващото изпитание срещу ЦСКА демонстрира компактна игра и успя да измъкне точката след 0:0.

На стадион „Ивайло” равенството като че ли бе най-закономерният завършек на двубоя, след като домакините откриха с гол на Алиуне Бадара след по-малко от една минута игра, а Черно море изравни с гол от дузпа на Мариян Огнянов през второто полувреме.

Балъков: Защо да не вземем точки в следващите три мача?

В последните 20 минути "моряците" имаха възможност да играят и с човек повече на терена, след като Самб Бадара получи червен картон. Именно в този момент обаче по-добрите положения бяха за домакините.

Така, след като двата тима си разделиха по точка, „моряците” са осми с 27 точки, а Етър е 13-и с 20.

Вижте анализ на случилото се в тази среща във видеото от предаването "Обзор на кръга" по DIEMA SPORT.