Ботев Пловдив победи с 2:0 Монтана в мач от 26-ия кръг на Първа лига. С този си успех възпитаниците на старши треньора Николай Киров запазиха седмото си място във временното класиране.

Домакините започнаха по-активно и в 4-ата минута Цветомир Панов центрира, Филипе Бризола, обаче не успя да овладее топката на удобна позиция. Минута по-късно Серкан Юсеин стреля неточно. Същото направи и Омар Косоко в 6-ата минута. След бърза атака на "канарчетата" в 8-ата минута Тодор Неделев подаде на Лазар Марин, който центрира, Антонио Вутов засее топката, но я прати в аут. Гостите отвърнаха с опасна атака в 14-ата минута. Дорде Ивеля и Петър Атанасов сътвориха майсторска комбинация. Петър Атанасов подаде в наказателно поле на "жълто-черните", но нямаше негов съотборник да засече топката. Три минути по-късно Филипе Бризола стреля опасно, но топката се удари в крака на Иван Михов и излезе в ъглов удар.

Последваха две опасни атака на домакините, но Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев не успяха да се разпишат от удобни позиции. В 28-ата минута съдията Георги Давидов отсъди дузпа в полза на Ботев, след като Андреас Васев задържа в наказателното поле Филипе Бризола. Тодор Неделев беше точен от бялата точка и откри резултата 1:0 в полза на домакините. В 36-ата минута Омар Косоко изведе на удобна позиция Филипе Бризола, но бразилецът пропусна. Домакините започнаха по-активно второто полувреме и в 47-ата минута Тодор Неделев пусна извеждащ пас на Цветомир Панов, който преодоля противников играч, подаде на Омар Косоко, нападателят на "канарчетата" стреля, но вратарят на гостите Корин Брокс изби топката.

Серкан Юсеин посрещна топката, но я прати в аут. Футболистите на Монтана постепенно укротиха напъните на "жълто-черните", но не направиха нищо съществено в атака.

В 58-ата минута "канарчетата" поискаха втора дузпа за игра с игра на Сантяго Виафини след удар на Филипе Бризола, но съдията Георги Давидов прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказание. Седем минути по-късно Тодор Неделев изведе на удобна позиция Филипе Бризола, бразилецът стреля, но уцели гредата. В 68-ата минута в игра за гостите влезе Сеер Сене, който дебютира за техния тим. Минута по-късно Тодор Неделев подаде на Антонио Вутов, който подаде на непокрития Фернандо Виана. Бразилецът обаче от чиста позиция прати топката в ръцете на вратаря на съперника Корин Брокс. В 77-ата минута халфът на Ботев Серкан Юсеин, който днес навърши 21 години получи травма и бе заменен от Радослав Апостолов.

В 82-ата минута футболистите на Ботев решиха окончателно двубоя с втори гол. Антонио Вутов преодоля двама противникови бранители, подаде на Фернандо Виана, който се освободи от играч на съперника и хладнокръвно покачи на 2:0. В 87-ата минута Лъчезар Балтанов пропусна от изгодна позиция, след като преодоля вратаря на противника, но не може да вкара. Три минути по-късно Сеар Сане от гостите пропусна от чиста позиция.