Отборите на Локомотив Горна Оряховица и Пирин Благоевград изиграха изключително интригуващ сблъсък от 32-ия кръг на Първа лига, Втора осмица, група Б. В двубоя паднаха цели седем гола, а в крайна сметка домакините бяха тези, които ликуваха.

Локомотив се наложи с 4:3 като по този начин прекъсна серията на гостите от шест мача без загуба в елита. От своя страна „черно-белите“ записаха първа победа в последните си пет мача.

Двубоят на стадиона в Горна Оряховица предложи серия обрати и страхотни попадения и в двете врати.

Въпреки загубата Пирин засега остава на първа позиция в група Б, но няколко часа по-късно може да бъде изместен от Берое, който среща Нефотхимик. Именно след този двубой ще станат ясни и съперниците в плейаутите. Ако Берое се наложи над бургазлии, то те ще срещнат тима на Ботев, докато Пирин ще се изправи срещу Верея.

Най-интересните моменти от мача ТУК!

Двубоят започна отлично за домакините. Възпитаниците на старши треньора Александър Димитров взеха инициативата в мача още от първата минута и набързо създадоха няколко добри възможности пред вратата на Пирин.

Първата такава се разкри пред Софиан Муса, който получи дълго подаване в наказателното поле, но не успя да овладее на границата на малкия пеналт и да отправи удар.

Още в 7-ата минута Стефан Цонков пропусна стопроцентова ситуация. След изпълнение на статично положение, Бен Отман центрира, пращайки топката в наказателното поле. Коженото кълбо бе отклонено към Стефан Цонков, който стреля от въздуха, но прати топката встрани от вратата.

Домакините продължиха да диктуват темпото на терена, а усилията им бяха възнаградени след четвърт час игра. Именно тогава бе открит резултата в мача. Най-активният в редиците на Локомотив от началото на мача – Стефан Цонков реализира, за да даде преднина на своите.

Защитникът на „черно-белите“ остана абсолютно непокрит на далечната греда и след центриране от корнер, с глава успя да преодолее Костов.

Първото интересно положение в полза на Пирин дойде едва в 22-ата минута. Първо Тони Тасев пробва късмета си с далечен шут, който обаче бе отразен от Стефано Кунчев. След центрирането от ъгловия удар топката бе отклонена към далечния стълб, където никой от футболистите на Пирин не успя да засече на голлинията.

Постепенно тимът на Милен Радуканов започна да налага волята си и се настани по-трайно в половината на своя противник. Това доведе до напрежение пред вратата на домакините, а в 39-ата минута „орлетата“ ликуваха.

Станислав Костов стреля фронтално срещу вратата на Локомотив, топката рикошира в защитник на домакините и попадна в Благов отдясно, който по диагонала я прати в далечния ъгъл на вратата за 1:1. При такъв резултат завърши и първата част.

Двата тима обаче бяха оставили всичко най-добро от себе си за втората част. Веднага след подновяването на играта Пирин стигна до пълен обрат, а в герой за гостите се превърна Станислав Костов. Нападателят получи отличен пас от Стилиян Николов, преодоля Амброуз и с мощен шут под гредата не остави шанс на вратаря.

Само пет минути след обрата за Пирин, Локомотив се върна по отличен начин в мача. Отново в прегръдките на своите бе защитникът Стефан Цонков, който вкара втория си гол в срещата. Бранителят се разписа по идентичен начин като при първия гол. Той засече с глава центриране от корнер.

В 78-ата минута Аристоте Ндонгала реализира страхотен гол, но основна вина за него имаше бранителят на Пирин Александър Башлиев, който сгреши фатално, предоставяйки топката на Бен Отман. Футболистът на домакините видя свободния Ндонгала, подаде му, а нападателят стреля много точно в горния десен ъгъл на вратата.

ЛОКО ГО - ПИРИН 4:3

Локомотив Горна Оряховица: 1. Стефано Кунчев, 33. Стефан Цонков, 4. Николай Христов (к), 15. Жан Амброуз, 37. Венцислав Керчев, 27. Игор Джоман, 24. Юлис Ндонг, 28. Бен Отман, 23. Владислав Узунов, 38. Аристоте Фунду, 9. Софиан Муса

Пирин: 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев (к), 14. Стилиян Николов, 27. Костадин Ничев, 4. Кристиян Кощрна, 24. Антон Костадинов, 30. Тодор Траянов, 7. Тони Тасев, 15. Димитър Благов, 19. Станислав Костов, 20. Кирил Грозданов