Черно море се наложи с 2:0 при домакинството си на ЦСКА на стадион „Тича“ от 21-ия кръг на Първа лига. „Моряците“ влязоха по-подготвени за битката срещу „червените“ и успяха да стигнат до победата. Головете за водения от Илиан Илиев отбор отбелязаха Аристоте Ндонгала и Радослав Василев. ЦСКА не бе готов да отговори на предизвикателството, което варненци им отправи. Успехът е изключително важен за Черно море в битката му за място в топ 6 и по-предно класиране. В същото време ЦСКА не се възползва от грешката на Лудогорец и разградчани вече имат аванс от седем точки пред „червените“.

Любослав Пенев направи своя официален дебют начело на ЦСКА при своето трето завръщане начело на отбора.

Нападателят Мауридес не бе включен в групата на "червените" за визитата във Варна.

Черно море започна по-добре мача, докато ЦСКА влезе трудно в срещата. Първото полувреме бе изпъстрено с нарушения и много жълти картони. Играчите на „моряците“ играха с голяма агресия.

Двубоят започна повече от отлично за домакините, които поведоха с първото по-сериозно положение, което създадоха пред вратата на ЦСКА. В 7-та минута Мартин Минчев центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Николай Бодуров сбърка в опита си да изчисти топката с глава и я прати на пътя на Аристоте Ндонгала, който я вкара във вратата на Витаутас Черниаускас.

Най-доброто положение за „червените“ през първото полувреме бе в 35-та минута. Тиаго Родригес с чудесен извеждащ пас намери Али Соу в наказателното поле на Черно море. Гамбиецът стреля, а Дюлгеров успя да се справи и да избие в корнер.

Юго Кононго центрира в наказателното поле на ЦСКА в 41-та минута, където Радослав Василев стреля, но неточно в аут.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, а отборът на ЦСКА в нито един момент не успя да подложи на по-сериозен натиск своя съперник.

Божидар Чорбаджийски получи жълт картон в 57-та минута и заради натрупани картони той ще пропусне следващия мач на „червените“, който е срещу Ботев Враца.

Черно море удвои своята преднина в 62-та минута. Мирослав Енчев центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Ндонгала стреля с глава, Витаутас успя да спаси. След това отбитата топка отново попадна в Ндонгала, който стреля, но тя се спря в десния стълб на вратата на ЦСКА. Топката попадна в Радослав Василев, който отблизо не пропусна да вкара.

Повторенията показаха, че при центрирането на Енчев, Ндонгала е в положение на засада.

Петър Витанов получи жълт картон в 63-та минута, което ще го извади от сметките на Илиан Илиев за гостуването на Славия през седмицата.

Евандро отправи коварен далечен удар в 70-та минута, но Дюлгеров плонжира и изби в корнер.

Васил Панайотов игра с ръка в 80-та минута и бе изгонен за втори жълт картон, а Черно море завърши мача с човек по-малко.

Пламен Димов фаулира Енрике Рафаел в 89-та минута и получи жълт картон. Защитникът на Черно море ще пропусне гостуването на Славия заради натрупани картони.

Жанио Бикел извърши нарушение срещу Жоржиньо в 90-та минута на срещата и получи жълт картон. Халфът на ЦСКА ще пропусне следващия мач на отбора заради натрупани жълти картони.

В добавеното време на срещата Стойчо Атанасов центрира в наказателното поле на Черно море, Иван Дюлгеров излезе и боксира. След това топката попадна в Кристиян Малинов, който шутира, но над напречната греда в аут.

Черно море е шести в класирането с 34 точки, а ЦСКА е втори с 45 точки.