Обзорът на сезона в родната Първа лига продължава с месец май, в който станаха ясни шампионът и носителят на Купата.

С мач срещу Локомотив Пловдив Лудогорец узакони шестата си поредна титла на страната, която сякаш изглеждаше въпрос на време.

За Купата обаче предстоеше изненада, след като Ботев успя да победи разградчани на финала.

В края на месеца бе ред на поредното дерби между "сини" и "червени", а случилото се отново бе разорование за Левски - ново поражение с 0:3.

Ден по-късно обаче от ЦСКА получиха писмо от УЕФА, че нямат право да играят в Европа. В същото време пък Гриша Ганчев спечели емблемата на клуба срещу 8 милиона лева.

Дунав се възползва от наказанието на ЦСКА и си осигури завръщане в европейските турнири.

GONG.BG се старае да ви припомни най-любопитните моменти от сезон 2016/17.

Читателите ни ще могат отново да преживеят всички трепети, които започнаха през лятото на 2016-а година.

Благодарение на Обзора на DIEMA SPORT и DIEMA SPORT 2 запалянковците ще мога да станат свидетели на всички стъпки до крайната развръзка - а именно спечелването на шампионската титла за шеста поредна година от Лудогорец и завоюването на Купата на страната от Ботев.