Левски загуби безславно с 0:2 гостуването си на Верея в мач от четвъртия кръг на Първа лига. За "сините" това бе първи двубой след раздялата с Николай Митов, но играчите далеч не показаха, че този ход на ръководството им е повлиял по положителен начин.

Асен Букарев води отбора в този двубой, а новият старши треньор Делио Роси със сигурност е разбрал, че му предстои много работа, ако е наблюдавал двубоя. На трибуните бе президентът Спас Русев, който трябваше да изтърпи 90 минути, в които неговият отбор не показа почти нищо на терена.

И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме като при първия гол "сините" бяха ощетени, тъй като имаше засада на Елиаш. В същото време пък абсолютно чист гол на Димитър Пиргов не бе зачетен от страничния рефер.

Боримиров се конфронтира със съдиите и делегата

Наско Сираков: Съдиите убиват Левски! Това е скандал!

Всичко това бе против Левски, но въпреки това играчите на Букарев определено не показаха, че заслужават да си тръгнат дори с точка от Стара Загора. През втората част гостите така и не успяха да затруднят съперника и просто се предадоха.

Новото попълнение Габриел Обертан за първи път бе титуляр за своя отбор и въпреки че бе сред по-активните в своя отбор, не успя да направи необходимата разлика и да поведе тима към нещо по-добро. Жорди Гомес и Серджиу Буш също не направиха нищо запомнящо се, а това може да се каже за всеки един от играчите в жълто този мач.

Верея откри резултата още в 3-ата минута след гол-красавец на Георги Андонов. Меди Фенуш подаде надясно, а Елиаш чукна назад към Андонов, който с прекрасен изстрел в горния ъгъл откри резултата. При докосването на капитана на старозагорци обаче имаше засада, както показаха телевизионните повторения.

Боримиров пуска жалба срещу съдийството

Попадението повлия отлично на играта на домакините и точно обратното за гостите, които не бяха убедителни в следващите минути. Така се стигна до 29-ата минута, в която Верея шокира своя съперник с втори гол. Венцислав Бенгюзов подаде на Елиаш, който с няколко технични действия се подигра с отбраната на Левски и с пас между краката на Георги Ангелов върна на Бенгюзов. Той пък се възползва по най-добрия начин и мигновено реализира с прецизен удар по земята.

След втория гол Левски все пак заигра малко по-добре, пое инициативата и потърси пътя към вратата на Аргилашки. И такъв падна в 40-ата минута само че съдийският екип на Владимир Вълков допусна груба грешка. Прохазка стреля отлично извън наказателното поле, а Аргилашки спаси фамозно с помощта на гредата. Пиргов бе на правилното място и при добавката вкара във вратата. Страничният рефер Румен Иванов обаче вдигна засада, а повторенията показаха, че такава няма как да има.

Второто полувреме на мача определено няма да се запомни с нищо като гостите така и не успяха да намерят пътя към противниковата врата. Левски започна полувреме много яростно, но бързо този натиск бе овладян, а головите положения на практика липсваха.

В опит да промени развоя на мача Асен Букарев пусна в игра Франсис Нар и Станислав Иванов на местата на Габриел Обертан и Антонио Вутов. Това обаче не доведе желаната промяна, а най-интересната ситуация до края на мача бе негативна за Левски. В 83-ата минута Пиргов получи директен червен картон за фаул срещу излизащия сам срещу Митрев Меди Фенуш.

Това съвсем сложи край на надеждите на "сините", за които това бе първо поражение в първенството като тимът остава с актив от 4 точки. 7 вече има пък Верея, а треньорът на старозагорци Илиан Илиев записа четвърти пореден мач, в който не губи срещу Левски.

Илиан Илиев: Шефовете на Левски крещяха по съдиите в тунела