ЦСКА взе изключително драматична победа с 1:0 при визитата си на Черно море в дербито от 9-ия кръг на Първа професионална лига. Пред пълните трибуни на стадион "Тича" във Варна двата тима изиграха изключително здрав и оспорван двубой, който бе решен в добавеното време. В герой за „червените“ се превърна Фернандо Каранга, който вкара единственото попадение в срещата.

Като цяло гостите от София заслужено стигнаха до победата, тъй като създадоха доста положения пред противниковата вратата. „Червените“ също така могат да имат и сериозни претенции към съдийската бригада на срещата, която отмени абсолютно редовен гол на Станислав Манолев в 40-ата минута. В крайна сметка гостите стигнаха до успеха с късно попадение на Каранга, който за пореден път затвърди статута си на основна фигура в състава на Стамен Белчев. Бразилският нападател се разписа в 96-ата минута, като по този начин гарантира седмата поредна победа на своя тим. Голът бе и девети за Каранга в първенството.

От своя страна „моряците“ показаха типичните за тях борбеност и характер, особено след като в края на мача останаха с човек по-малко, заради червения картон на Цветелин Чунчуков. За съжаление на Георги Иванов и компания те не успяха да удържат равенството, инкасирайки трета поредна загуба.

Витоша Бистрица и Пирин Благоевград направиха равенство 0:0 в мач от 9-ия кръг на Първа лига.

Двата тима така и не успяха да реализират гол, като по този начин възпитаниците на Костадин Ангелов взеха втора точка от началото на сезона, но продължават да търсят първия си успех и остават на дъното на класирането.

Локомотив Пловдив допусна първа домакинска загуба от началото на сезона. В мач от 9-тия кръг на Първа лига "черно-белите" отстъпиха на Славия с 1:2.

Локомотив започна по-добре мача и до 8-та минута имаше две добри възможности за гол. Първо удар на Серджо Телес мина на сантиметри от целта, а пет минути по-късно Пламен Николов също имаше шанс да открие след изстрел с глава. В 33-та минута шут на Ванчо Траянов с левия крак мина над напречната греда на Стергиакис.

В началото на втората част Славия откри резултата. Точен в 47-та минута за "белите" бе Галин Иванов. В следващите минути Локомотив натисна своя съперник в търсене на изравнително попадение. В 56-та минута Парвиз Умарбаев изравни резултата за 1:1. След центриране на Крумов, топката бе отклонена с глава от Райков и попадна в Умарбаев, който отблизо наказа столичани. В 80-та минута съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на Славия за нарушение на Пламен Николов срещу Калоян Кръстев. Зад бялата точка застана Ивайло Димитров, който вкара за крайното 1:2.

Лудогорец постигна трудна победа с 2:1 над Ботев Пловдив в последния мач от 9-ия кръг на Първа лига.

На своя „Лудогорец Арена“ „орлите“ изоставаха с 0:1, но в крайна сметка стигнаха до пълен обрат срещу коравия си съперник. За „жълто-черните“ това бе първа загуба като гост от началото на сезона.

Срещата започна по-перфектен начин за гостите, които още в 5-та минута излязоха напред в резултата. „Канарчетата“ получиха правото да изпълнят дузпа, след като Георги Терзиев игра непозволено срещу Бризола и съдията Николай Йорданов посочи бялата точка. Лъчезар Балтанов застана зад топката и хладнокръвно реализира за 1:0.

След полученото попадение разградчани се активизираха и на няколко пъти бяха близо до изравнителния гол. В 17-та минута Вандерсон получи отлична възможност да реализира, но ударът му бе блокиран от защитник на „жълто-черните“. Седем минути по-късно Натанаел центрира опасно в наказателното поле на Ботев, Лукоки отправи опасен изстрел, но топката премина встрани от вратата на Чворович.

В 43-та минута възпитаниците на Димитър Димитров – Херо стигнаха до най-чистото положение през първата част , след като Кешеру отправи силен удар отблизо, но топката срещна тялото на Чворочич. Последва разбъркване в наказателното поле, от което Марселиньо и Кешеру не съумяха да се възползват по най-добрия начин.

Само две минути след подновяването на играта Лудогорец стигна до изравнителното попадение. То дойде, след като Радослва Терзиев допусна груба грешка, изпращайки топката в краката на Марселиньо. Бразилецът от своя страна бе безпогрешен и с прецизен удар прати кълбото в мрежата на Чворович.

В 74-та минута Кешеру отправи опасен изстрел от фаул от границата на наказателното поле на пловдивчани, но стражът на „канарчетата“ показа завиден рефлекс и изби.

В крайна сметка след многото пропуски „орлите“ стигнаха до пълен обрат в мача. Лукоки центрира от корнер, а непокритият Игор Пластун засече топката с глава и неспасяемо я прати в мрежата на Чворович.

В даденото от съдията продължение Ботев бе близо до това да изравни резултата, но отново Пластун се намеси по-брилянтен начин и изби топката от голлинията.