В очакване на поредната порция летни горещини, феновете на футбола у нас бяха обзети от трепетите и вълненията на третия кръг на Първа лига. Открит още в петък, до момента мачовете от родния елит предложиха общо 15 попадения, както и немалко любопитни развръзки.

Но нека преминем в хронологичен ред през отделните срещи:

Черно море – Дунав 1:0

Край морето вълнението бе доста сериозно. Домакинството на Черно море на Дунав не бе обикновено. То премина под знака на едно дълго чакано завръщане. Точно 440 дни след последният път, в който варненци приеха съперник в своя дом, „Тича“ отново отвори врати за битките в елита. И сякаш водени от максимата, че „у дома и стените помагат“, момчетата на Георги Иванов постигнаха минимален, но напълно достатъчен успех с 1:0, за да могат да се похвалят с пълен пакет точки след първите три мача. Единственият гол в двубоя бе дело на Илиас Хасани, който се разписа в 65-ата минута и вдигна онези близо 2500 зрители по трибуните на крака.

Така с 9 точки отборът на Гонзо е начало в таблицата, докато русенци отстъпиха втората позиция, на която бяха преди срещата и се смъкнаха до седмото място с 4 пункта.

Играч на мача: Мартин Костадинов

Гонзо: Дунав се отърва с най-малкото

Великов: Направихме непростими пропуски

Септември София – Славия 0:2

Малко след последния съдийски сигнал на „Тича“, погледите бяха отместени на запад, защото в столицата предстоеше мач между новака Септември и Славия. На добре познатия Национален стадион славистите постигнаха победа с 2:0.

Още през първата част възпитаниците на Златомир Загорчич поведоха. В 11-ата минута Ивайло Димитров откри, през втората част Димитър Васев удвои след точно изпълнена дузпа в 65-ата минута.

С актив от 4 точки Славия заема четвъртото място, а Септември е десети с 3.

Играч на мача: Ивайло Димитров

Загорчич: Целим се в топ 6

Помощник-треньорът на Септември: Още търсим облика си

Берое – Пирин 1:1

Въоръжени с нови сили, в събота тон за футболните дуели бе зададен под Аязмото. Берое прие Пирин в търсене на първи успех под ръководството на Александър Томаш. Срещата обаче се разви не точно според очакванията на домакините. Заралии допуснаха „орлетата“ да поведат след 18 минути игра, след попадение на Диитър Благов. „Зелените“ обаче отвърнаха в 25-ата минута, когато Мартин Райнов възстанови паритета. До края на мача беройци опитаха да стигнат до така желаниет три точки, но не успяха. Същевременно благоевградчани не съумяха да завършат в пълен състав, след като Антон Костадинов бе изгонен с втори жълт картон.

Играч на мача: Мартин Райнов

Томаш: След време ще преминаваме отбори като Пирин с лекота

Радуканов: С човек по-малко бе важно да удържим точката

Лудогорец – Локомотив Пловдив 0:0

Непосредствено след края на двубоя в Стара Загора, вниманието се пренесе в Разград, където шампионът Лудогорец загуби първи точки. Разчитайки на голяма част от своите резервни състезатели, „орлите“ записаха нулево реми срещу Локомотив Пловдив. То се яви второ поредно за „смърфовете“, които в предходния кръг записаха същия резултата и срещу Левски.

Така с една победа и две равенства пловдивчани са на второто място в таблицата с 5 пункта, докато съставът на Георги Дерменджиев е трети с пункт по-малко. Участникът ни в Шампионската лига обаче е и с мач по-малко, тъй като срещата му от първия кръг с Левски бе отложена за 6 септември.

Играч на мача: Илко Пиргов

Дерменджиев: Тези, които казват, че нямам план, нека си говорят

Войнов: За Локо ПД тази точка е успех

Несъмнено едни от най-интригуващите футболни сблъсъци се състояха в неделя...

Ботев – ЦСКА 2:6

В Коматево евроучастникът ни Ботев посрещна ЦСКА, а равносметката след мача са осем гола и първа победа за „червените“ от началото на кампанията (6:2). Явно поуморени след двубоя с Маритимо през седмицата и без един от основните си футболисти Тодор Неделев (с контузия), „канарчетата“ влязоха зле в мача. Само след 13 минути игра Фернандо Каранга изведе столичани напред, а в 29-ата Тиаго Родригеш удвои. Десет минути по-късно Лъчезар Балтанов върна надеждите на „жълто-черните“ с попадение за 1:2. След почивката обаче столичани увеличиха преднината си отново. В 61-ата минута Фернандо Каранга бе точен от бялата точка и отбеляза втория си гол в двубоя. Същият играч бе в прегръдките на съотборниците си няколко минути по-късно, когато бе точен за 4:1. Омар Косоко, който изкарва последните си дни в пловдивския тим намали пасива на домакините в 75-ата минута 2:4. Кирил Десподов обаче уби всички домакински надежди с две последователни попадения в 85-ата и 92-ата минута.

В таблицата ЦСКА е пети с 4 точки, а Ботев 11-и с 3.

Играч на мача: Фернандо Каранга

Белчев: Доволен съм, напълно заслужен успех

Киров: При такава загуба оправдания няма

Левски – Витоша Бистрица 2:0

Въпреки многото спекулации около Левски, „сините“ победиха Витоша Бистрица в първото си домакинство за сезона. Тимът от „Георги Аспарухов“ се наложи над новака в елита с 2:0 след попадения на Антонио Вутов във втората минута и Серджиу Буш в 57-ата минута.

На „Герена“ обаче бе интересно и заради многото слухове, че Николай Митов ще бъде заменен на треньорския пост. А по информация на Гонг босът на Левски Спас Русев, който също изгледа на живо мача с „бистришките тигри“, ще избира между Аврам Грант и италиански специалист.

Левски заема шестото място в таблицата с 4 точки. Столичният гранд обаче е с мач по-малко, тъй като двубоят с Лудогорец от първия кръг ще се играе на 6 септември. Витоша е на 13-ото място с 1 точка.

Играч на мача: Антонио Вутов

Митов: Градим отбор, бил съм на стаж при Грант

Обертан: Искам титлата с Левски

Костадин Ангелов: Неопитни сме