Гол с ръка на Давид Яблонски спаси Левски от второ поредно нулево равенство в Първа лига. "Сините" се наложиха с минималното 1:0 над Верея на "Герена" в мача от 13-ия кръг на първенството, но с цената на много дискусионното попадение на ценралния защитник в самия край на срещата.

Вратарят на Верея: Вкараха ни гол с ръка!

Илиан Илиев критичен към съдиите

Така или иначе "сините" доминираха в по-голямата част на срещата и победата беше резонния изход от двубоя. Така Левски се доближи на 2 точки от втория в класирането ЦСКА, който има на сметката си 35. "Червените" обаче са с мач по-малко и в неделя гостуват на Локомотив Пловдив.

Тимът на Делио Роси опази собствената си крепост - стадион "Георги Аспарухов" неопетнен. "Сините" нямат загуба при домакинските си мачове от началото на сезона, а и не са допуснали нито едно попадение.

Роси: Победата ще се отрази добре на самочувствието ни

Силни първи минути за възпитаниците на Делио Роси в началото на първото полувреме. “Сините” търсеха попадението по изключително агресивен начин и на няколко пъти за малко да открият резултата.

В 5-ата минута беше и първото по-сериозно положение пред вратата на Верея. Милош Цветкович демонстрира отличен поглед върху играта и изпрати пас към нахлуващия на скорост Серджиу Буш в наказателното поле. Румънецът стреля отблизо, но Георги Аргилашки се отличи със страхотно спасяване.

Само две минути по-късно Роман Прохазка опита да намери вратата на Аргилашки, но ударът му мина над напречната греда.

Серията атаки на “сините” продължи и в 11-ата Жерсон Кабрал проби отляво и центрира към Роман Прохазка. Халфът успя да се освободи от защитата и да засече с глава, но кълбото мина на сантиметри от страничния стълб.

Само три минути бяха нужни на Левски да изправи на нокти старозагорската защита отново. Милош Цветкович проби отдясно и пусна страхотен пас към Серджиу Буш, който моментално шутира, но отново Аргилашки блесна с чудесна намеса.

В 20-та минута Валери Домовчийски успя да си открадне топката от Жорди Гомес и да премине през няколкото от защитниците на Левски.

В 34-ата Обертан опита с мощен шут да оплете топката в мрежата на съперника, но за пореден път не успя да пречупи Аргилашки.

Действието продължи да се развива пред вратата на 26-годишния страж. В 36-ата минута Антони Белмонт опита да изненада Аргилашки, изстрелвайки куршум от границата на наказателното поле, но ударът му не бе достатъчно точен.

Минута преди края на редовните 45 минути лошо изчистена топка попадна право на крака на Обертан. Французинът не се поколеба да стреля, но отново Аргилашки с блестящо действие опази мрежата си чиста.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините. В 52-ата минута Роман Прохазка центрира в наказателното поле, където Давид Яблонски успя да отиграе по посока вратата на Аргилашки. Стражът на Верея обаче не трепна и за пореден път не даде повод за притеснение на съотборниците си.

Футболистите на Верея могат единствено да съжаляват за огромния пропуск, който допусна Валери Домовчийски само две минути по-късно. 31-годишният нападател овладя добре и вместо да подава реши да стреля, но топката излезе в аут.

В 63-ата минута Давид Яблонски нацели гредата от около 25 метра. Централният защитник опита да намери по диагонала левия ъгъл на вратата на Аргилашки с удар по трева. Топката обаче единствено разтресе левия стълб на съперниковата врата.

В 67-ата минута груба грешка при изнасяне на топката от страна на Жорди Гомес доведе до много сериозна опасност пред вратата на Божидар Митрев. Илиян Йорданов нахлу и стреля, но не успя да намери очертанията на вратата.

Две минути преди края на редовното време удар на Белмонт бе изчистен буквално от голлинията.

В добавеното време на мача “сините” най-после стигнаха до първи гол във вратата на Верея. Давид Яблонски се превърна в герой за “сините”, след като успя да засече центриране от дясно и да мушне топката в мрежата на Аргилашки.

Мнението на специалиста: Категорична игра с ръка на Яблонски

Старозагорци изразиха бурни протести заради попадението на централния защитник, което след видеоповторенията стана ясно, че е бил отбелязан с ръка. Големият герой на Верея - Георги Аргилашки бе изгонен с червен картон заради необмислената си реакция след гола.

източник: Нова Броудкастинг Груп

Така Левски остава на третата позиция с 32 точки, а Верея остава на 6-ото място с 26.

Вижте съставите на двата тима:

Левски:  21 Божидар Митрев, 4 Иван Горанов, 5 Холмар Ейлофсон, 9 Серджиу Буш, 11 Антони Белмонт, 13 Жорди Гомес, 15 Роман Прохазка, 19 Милош Цветкович, 26 Жерсон Кабрал, 28 Давид Яблонски, 32 Габриел Обертан

Верея: 12 Георги Аргилашки, 21 Здравко Илиев, 33 Мирослав Енчев, 4 Селим Бен Джемиа, 2 Хюсеин Сюлеймани, 8 Осман Балд, 20 Венцислав Бенгюзов, 7 Георги Андонов, 11 Илиан Йорданов, 17 Валери Домовчийски, 14 Исмаил Иса