Септември София се наложи с минималното 1:0 над Етър Велико Търново в двубой от 27-ия кръг на Първа лига, Втора осмица (група Б). Борис Галчев влезе в ролята на спасител за столичани, реализирайки единственото попадение в срещата в 39-ата минута.

Митов: Не играхме прекрасно, важното е да се спасим и на теория

Боби Галчев: Аз шампанско не пия, дано Етър да се спаси

Благодарение на трите точки Септември се изкачи на първо мястово група Б от втората осмица с актив от 34 точки. По този начин почти гарантирано столичани няма да изпаднат от елита и ще завършат на едно от първите места в групата.

Балъков: Рано или късно късметът ще ни покрие

Георги Пашов: Надиграхме Септември, но загубихме и сме разочаровани

Етър пък за пореден път не успя да запише победа под ръководството на Красимир Балъков като до момента великотърновци имат три равенства и четири поражения. "Болярите" остават с 21 точки в класирането и са четвърти в група "Б", на точка зад Дунав и на 11 зад втория Локомотив Пловдив.

През по-голямата част от първото полувреме Етър бяха поели инициативата и на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на Янко Георгиев.

В 9-ата минута Румен Руменов направи добър пробив през центъра, след което изведе отлично Самб Бадара сам срещу вратаря. Нападателят на Етър успя да стреля, но встрани от вратата.

Пет минути по-късно Пашов пробва да реализира от дистанция, но изстрелът му бе слаб и бе отразен от Георгиев.

В 20-ата пък дойде първата по-серизна възможност за гол, която отново се откри пред състава на великотърновци. Никола Колев видя пространство пред себе си и отправи удар от дистанция, който премина на сантиметри от вратата.

Въпреки непрекъснатите опити на Етър, Септември съумя да открие резултата в 39-ата минута на срещата. Борис Галчев отправи силен шут по земя от пряк свободен удар, след което се получи рикошет в крака на Чавдар Ивайлов и топката влетя в мрежата за 1:0.

Пореден пропуск на сметката на Етър дойде секунди преди края на първата част. Бадара засече центриране на Ивайлов отляво и стреля отблизо с глава, но Георгиев демонстрира отличен рефлекс и спаси.

Второто полувреме отново започна с натиск на гостите. В 54-ата минута Младенов центрира към Батрович, който шутира от дистанция, но топката отново не попадна в очертанията на вратата.

Четири минути по-късно Пашов напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Янко Георгиев изби. Топката попадна право в краката на Руменов, който не успя да се възползва от опразнената врата, пращайки кълбото встрани от целта.

В 74-ата минута пробив на Батрович завърши с мощен шут от около 20 метра, но право в ръцете на стража на Септември.

В 87-ата минута Георги Пашов центрира в наказателното поле, където Янко Георгиев изпревари Иван Петков и успя да боксира. Получи се неприятен сблъсък между двамата футболисти и стражът на Септември се строполи на тревата. Все пак вратарят на домакините успя да завърши мача.

"Болярите" още повече засилиха оборотите в последните минути на срещата в опит да стигнат до равенството. В добавените минути отново Батрович опита късмета си, отправяйки атрактивен удар от странична ножица, но встрани от целта.

В края на срещата отборът на Септември стигна до гол за втори път в срещата, но бе отсъдена засада. Домакините успяха да организират перфектна контраатака, при която Тошев и Меледже останаха сами срещу вратаря Иванов. Стражът на Септември излезе неразчетено, а Тошев пусна към Меледже, който според страничния съдия е бил по-напред от съотборника си и съответно в засада.

Така Септември си гарантира първи успех през сезона срещу тима на Етър. Великотърновци пък нямат победа от 7 мача насам.

Вижте съставите на двата тима:

Септември: 21. Янко Георгиев, 24. Богомил Дяков, 15. Васил Добрев, 6. Елтон, 24. Иван Стоянов, 26. Фабиано, 8. Борис Галчев, 10. Асен Чандъров, 19. Крис Гади, 23. Станислав Маламов, 9. Мартин Тошев

Старши треньор: Николай Митов

Етър: 1. Христо Иванов, 16. Пламен Гълъбов, 20. Яни Пехливанов, 6. Георги Пашов, 22. Никола Колев, 10. Душан Младенович, 8. Румен Руменов, 70. Велко Батрович, 73. Иван Стоянов, 17. Чавдар Ивайлов, 89. Самб Бадара

Старши треньор: Красимир Балъков