Седем гола с лекота вкара Етър на националите на Венецуела с увреден слух, които се готвят за Параолимпийските игри. В контролата, играна в Дряново, гостите не успяха да затруднят "виолетовите", които си направиха добра тренировка с високо темпо, въпреки голямата жега. Четири гола само за едно полувреме наниза Иван Петков.

Още в 3-ата минута след центриране от корнер Иван Скерлев засече топката в мрежата за 1:0. В 7-ата минута Мартин Станкев бе изведен отляво и стреля в обратния ъгъл за 2:0. През първата част пази Христо Иванов, дебют на десния фланг направи Сашо Александров, отляво бе Димо Атанасов, а в центъра чехът Любош Адамец и Иван Скерлев. Пред тях бяха Чавдар Ивайлов и Яни Пехливанов, а напред Мартин Станкев, Цветомир Тодоров и Румен Руменов, а на върха на атаката Стефан Неделчев.

След чудесен пас на Атанасов в 13-ата минута Румен Руменов с глава стреля до гредата, а удар на Александров бе уловен от вратаря. Станкев бе много маневрен отляво и негов опасен удар бе боксиран, а още две негови опасни включвания бяха спрени поради засади. В 45-ата минута Станкев изведе Чавдар Ивайлов, но вратарят на гостите Браян Мартинес извади в корнер.

До края на вратата на етърци пазиха и Цанков и Акалски, а след почивката Станислав Генчев пусна изцяло нов състав, като дебют с виолетовия екип направиха Венцислав Василев и Веселин Минев. В игра влязоха и юношите Кольо Станев и Бранислав Ботев.

Напред се развихри Иван Петков, който в 52-ата минута засече топката в мрежата след пас на Иван Стоянов за 3:0, а само след минута двамата повториха упражнението, но този път Петков вкара с глава. След отлично центриране на Станев пак Иван Петков с глава стреля до гредата, но в 61-ата минута стигна до хеттрик.

Чак в 63-ата минута венецуелците записаха първия си точен удар, дело на Хозе Хеал, спасен от Акалски. Пред отсрещната врата мощен удар на Тодор Колев намери вратаря, но в 74-ата минута Колев бе изведен сам и покачи на 6:0. Най-чистото положение на екзотичния съперник бе в 82-ата минута, когато Хену Маса се измъкна съвсем сам срещу вратата, но ударът му мина до гредата, което го накара горчиво да съжалява.

Вратарят на Венецуела направи няколко добри спасявания, като извади в корнер ефектен удар от въздуха на Апостолов, а след изпълнението му Венцислав Василев нацели напречната греда. Иван Петков обаче не беше казал последната си дума и в 85-ата минута засече топката за крайното 7:0.

Етър: Христо Иванов, Димо Атанасов, Любош Адамец, Иван Скерлев, Александър Александров, Чавдар Ивайлов, Яни Пехливанов, Цветомир Тодоров, Мартин Станкев, Румен Руменов, Стефан Неделчев (Цветомир Цанков, Кирил Акалски, Веселин Минев, Венцислав Василев, Михаил Минков, Йордан Апостолов, Джихат Кямил, Тодор Колев, Иван Стоянов, Иван Петков, Кольо Станев, Бранислав Ботев).