Етър Велико Търново се наложи с 1:0 над Пирин Благоевград в реванша от плейаутите в Първа лига. “Орлетата” се бориха храбро и създадоха не една или две ситуации, но в крайна сметка не успяха да реализират попадение.

Така след общ резултат 3:1 в двете срещи великотърновци ще играят бараж за избягване на допълнителните плейофи срещу Дунав Русе. Благоевградчани пък ще се изправят срещу Витоша Бистрица в директен бараж за изпадане от елита.

Играещият под наем от Барселона в Етър Аласана Мане се превърна в герой за гостите, след като се разписа по впечатляващ начин в 52-ата минута.

Ничев: Извинявам се на феновете, Пирин няма да се предаде

Пирин пое инициативата през първата част, но така и не успя да стигне да попадение.

Първата по-сериозна опасност в мача дойде в 13-ата минута и бе на сметката на “орлетата”. Флорент Боджадж засече центрирана топка от корнер и стреля с глава, но Христо Иванов демонстрира добър рефлекс и спаси.

В 30-ата минута “орлетата” изразиха претенции за дузпа, след като Анте Рениа се строполи в наказателното поле след контакт с Димо Бакалов. Никола Попов обаче не посегна към свирката си и остави играта да продължи.

Две минути по-късно Тодор Траянов опита удар от дистанция, но токпката мина над напречната греда.

Обстрелът на вратата на Христо Иванов продължи и в 34-ата минута Конър Хендерсън опита от пряк свободен удар, но дистанцията бе доста голяма и топката премина покрай вратата.

Секунди преди края на редовните 45 минути Етър все пак стигна до първото си опасно положение в срещата. Ерик Почански напредна по лявото крило и проби в наказателното поле, след което пусна към връхлитащия Самб Бадара на близката греда, но сенегалецът не успя да намери добре топката и я прати в аут. В крайна сметка евентуално попадение на Бадара нямаше да бъде зачетено, тъй като страничният съдия бе вдигнал флага си за засада.

Второто полувреме отново започна с натиск на домакините. В 51-ата минута пред "орлетата" се откри нова великолепна възможност за попадение. Хендерсън центрира от корнер, а Анти Рениа успя да засече с глава и да отклони към Сандев. Последният стреля отблизо, но право в ръцете на Христо Иванов.

Отговорът на "виолетовите" обаче не закъсня и в ответната атака гостите реализираха първия и единствен гол в срещата. Младенов проби отдясно и пусна към Руменов, който от своя страна върна към Аласана Мане. Последният с мощен шут от около 20 метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев.

Две минути по-късно последва нова пропиляна възможност на сметката на Пирин. Хендерсън центрира в наказателното поле, където Паланков бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

В 63-ата минута след центриране към далечната греда, Румен Сандев бе оставен непокрит и отправи изстрел с глава, но отново несполучливо.

В 67-ата минута Пашов проби отляво и прати топката към Почански. Той се засуети и Паланков изби топката от краката му, но тя попадна отново в Пашов, който опита изстрел, но много разочароващ.

В 79-ата минута пред Етър се откри великолепна възможност да затвори мача. Георги Сърмов намери чудесно непокрития Младенов, но ударът му бе твърде неточен.

Две минути по-късно Боджадж преодоля Пашов в наказателното поле и пробва изстрел в близкия ъгъл, но Христо Иванов спаси. Това бе и последното по-интересно положение в срещата.

Така Етър ще се изправи срещу Дунав в бараж за директно оставане в елита.

Вижте съставите на двата тима:

Пирин: Г. Георгиев; Ничев, Сандев, Стефанов, Попев; Хендерсън, Паланков; Рениа, Траянов, Р. Кирилов; Боджадж

Старши треньор: М. Радуканов

Етър: Х. Иванов; Пашов, Скерлев, В. Василев, Д. Атанасов; Сърмов; Младенов, Мане, Руменов, Почански; Бадара

Старши треньор: К. Балъков

Съдия: Никола Попов

Стадион: "Христо Ботев"