Отборите на Етър и Локомотив Пловдив завършиха при 1:1 двубоя по между си от 32-ия кръг на Първа лига, Втора осмица, Група Б, който бе последен за тях в този етап на шампионата.

Мачът бе без значение за крайното класиране в Група Б, тъй като вече бе ясно, че Етър ще се изправи срещу Пирин в плейфите, а Локо Пловдив ще играе със Славия. Великотърновци завършват надпреварата в Група Б с 28 точки на четвърто място, а пловдивчани са втори с 37 точки.

За Играч на мача бе избран Филип Михалевич от Локо Пловдив.

Играчът на мача Михалевич: Малко късмет не ни достигна

Равенството на стадион „Ивайло” във Велико Търново ще се започни с два спорни момента, тъй като домакините имаха претенции за дузпа само минута преди гола на Локомотив Пловдив през първата част. Голът на гостите пък дойде след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Димитър Велковски, което пък предизвика протестите на пловдивчани.

Първото полувреме премина основно под диктовката на Етър до 33-ата минута, когато гостите отбелязаха при първата си по-опасна атака. Само минута по-рано домакините имаха сериозни претенции за дузпа за нарушение срещу Дани Младенов. Футболистите на Етър създадоха повече възможности, но така и не успяха да реализират. Особено близо бяха до гола в 21-ата минута при изстрел на Иван Петков.

РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА

Първият удар към вратата на Локомотив Пловдив бе още в 3-ата минута. Отправи го Дани Младенов, но без да затрудни Антони Милина. Две по-късно и Румен Руменов стреля над вратата на Локомотив.

Нова атака за Етър бе завършена с удар на Аласана Мане, но той също бе неточен в 9-ата минута. Малко по-късно Почански отклони към Иван Петков, който стреля покрай вратата на Локо Пловдив.

Аласана Мане пусна към Почански, който стреля, но право в ръцете на Антони Милина в 20-ата минута на двубоя, а след това Милина спаси вратата си при най-доброто положение за домакините след удар на Иван Петков, който насочи топката под гредата.

В 32-ата минута великотърновци имаха претенции за дузпа след съприкосновение между Дани Младенов и Мустафа Абдулахи в наказателното поле на Локо Пловдив. Мане пусна към Младенов, срещу когото имаше посягане на Абдулахи. Главният съдия Николай Йорданов обаче не даде сигнал за нарушение.

Имаше ли дузпа за Етър?

Минута по-късно, в 33-ата минута Симеон Райков открадна топката и изведе Филип Михалевич, който се възползва от пробойна в защитата на домакините, преодоля двама от съперника и реализира за 1:0 за гостите.

Михалевич даде аванс на Локо Пловдив

До края на първото полувреме Дани Младенов завърши атака на домакините в 41-ата минута, но отново несполучливо, а в 42-ата  стражът на пловдивчани Антони Милина отрази силен удар на Аласана Мане и предотврати попадение във вратата си.

След почивката Етър имаше още шансове да реализира, като в 53-ата минута Аласана Мане се възползва от грешка в защитата на пловдивчани и пусна към Иван Петков, който обаче не успя да засече.

Румен Руменов прати топката над вратата на Локомотив Пловдив в 62-ата минута, а в 76-ата Иван Скерлев завърши атака за Етър, но вратарят Милина улови топката.

След дузпа Етър изравни на Локо Пловдив

Главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа за игра с ръка на Димитър Велковски, който бе в стената от играчи на Локо Пловдив при удар на Велко Батрович. Това решение на рефера предизвика бурни протести от страна на гостите.

Батрович бе точен от бялата точка и в 86а-ата минута Етър изравни за 1:1, което бе и крайният резултат в мача.