Етър ВТ победи с 2:1 Дунав в мач от група В на втората 8-ца на Първа лига и го задмина в класирането, след като събра 24 точки срещу 22 на Дунав. Това е и първа победа за отбора под ръководството на Красимир Балъков, който пое отбора през зимата. Самб Бадара откри резултата и това е негово 8-о попадение през сезона, а Велко Батрович (Етър) и Исмаил Иса (Дунав) оформиха крайното 2:1.

Първата ситуация в мача беше за домакините от Етър ВТ, като черногорецът Велко Батрович проби и стреля, а в последвалото меле пред голлинията Петър Патев изчисти. Пет минути по-късно, в 13-ата, Велко Батрович се срути в наказателното поле, но съдията Гаджалов не отсъди дузпа. Активната игра на черногореца продължи с нов опасен удар преди да изтече половин час от началото. В последните пет минути имаше две нови възможности пред вратата на русенци, като първо Бадара стреля, а Антонов спаси. След това пък невероятно меле след пробив и центриране на Мане едва не завърши с гол.

Три минути след началото на второто полувреме Алиуне Бадара откри резултата, след като засече с глава центриране на Димо Атанасов от ляво.

В 53-ата минута етърци нанесоха своя удар и поведоха с 2:0.

Активният преди почивката Батрович получи от центъра пас от Аласана Мане, навлезе от ляво и от малък ъгъл прониза вратаря Антонов за втори път. Малко след това етърци вкараха още един гол чрез Иван Стоянов, но попадението беше отменено заради несъществуваща засада.

Дунавци се активизираха в последния половин час и в 59-ата минута Бирсент Карагарен беше изведен сам срещу вратаря, но по диагонал и стреля високо над гредата.

Смените на Малин Орачев дадоха резултат и в 73-ата минута стигнаха до гол. Васил Шопов влезе от дясно и макар да беше всичко супер-бавно, прокара топката през краката на Скерлев. Там Исмаил Иса изпревари Георги Пашов и прати топката в мрежата от 2 метра. Гостите от Русе опитаха нещо като натиск в последните минути, но не стигнаха до гол.