Берое спечели с 3:2 срещу Локомотив Пд в дълга гоненица, завършила с драма и радост за старозагорци в тракийския сблъсък. Те поведоха първоначално с два гола, пловдивчани им изравниха, но в последната минута Берое стигна и до победен гол за 3:2.

Началото на мача бе равностойно и дори скучно.

Берое поведе на практика без положение в 18-ата минута. Карачанаков центрира от фаул отстрани, топката отскочи от тялото на Роберт Петров и влетя в мрежата на Локо Пд – 1:0 за Берое след автогол.

Ванчо Траянов пробва да отвърне веднага с хубав далечен удар на Ванчо Траянов, но вратарят на Берое Душан Перниш изби коварната топка в корнер.

После играта отново кротна за десетина минути. За да изригне Берое отново в 31-ата. Пауло Серджо загуби топката в средата на терена, Георги Божилов отлично видя свободния Антон Карачанаков и той, останал сам срещу вратаря, не сгреши за 2:0.

В 43-ата минута хубав пробив на Мапуку бе последван от пас към Карачанаков, но той не успя да си проправи път за изстрел към вратата на Локо Пд.

Второто полувреме започна бурно. Веселин Марчев застраши вратата на Перниш, стражът на Берое изби в корнер. След него за високата топка скочиха най-високо Виданов и Котев и първият я изпрати в мрежата на Берое за 2:1 в 48-ата минута.

В следващите две-три минути Жуниор Мапуку на два пъти бе близо до третия гол за старозагорци, отлично се намеси Ел Харуби.

Но Локомотив бе преобразен след почивката. Сериозно помогнаха и смените на Ераносян, завърнал се след наказание на пейката на пловдивчани.

Една от тях - Димо Бакалов, заличи съвсем аванса на беройци и в 74-ата минута направи резултата 2:2.

Но това не бе всичко - в последната минута още една резерва - Матеас Делич, успя да донесе трите точки за беройци 3:2. Имаше време и за още една голова атака, но Мартин Камбуров пропусна.

Локо Пд остава пети с 39 точки и ще играе в първата шестица. Берое е седми с 35. точки и е във втората осмица.

БЕРОЕ - ЛОКО ПД 3:2

1:0 Роберт Петров 18-автогол, 2:0 Антон Карачанаков 30, 2:1 Кирил Котев 48, 2:2 Димо Бакалов 74, 3:2 Матеас Делич 90

БЕРОЕ: 12 Душан Перниш, 4 Кохей Като, 6 Иво Иванов, 17 Антон Карачанаков /81-Матеас Делич/, 18 Атанас Зехиров, 21 Венцислав Василев, 28 Веселин Пенев, 23 Борислав Цонев /64-Радослав Кирилов/, 14 Георги Божилов, 7 Мартин Райнов, 10 Жуниор Мапуку /Резерви: 1 Михаил Михайлов, 5 Асен Георгиев, 11 Виле Салмикиви, 15 Георги Динков, 24 Матеас Делич, 15 Пламен Тенев, 9 Радослав Кирилов/ Старши треньор - Ферарио Спасов

ЛОКО ПД: 16 Ясин ел Харуби, 71 Пламен Крумов, 6 Кирил Котев, 5 Павел Виданов, 24 Роберт Петров /65-Димо Бакалов/, 17 Ванчо Траянов, 4 Стефан Йевтоски, 10 Веселин Марчев, 11 Мартин Камбуров, 77 Дино Мартинович /46-Парвиз Умарбаев/, 20 Пауло Серджо /46-Дани Кики/ /Резерви: 1 Илко Пиргов, 14 Иван Горанов, 15 Димитър Везалов, 9 Дани Кики, 27 Димо Бакалов, 23 Мигел Луке, 39 Парвиз Умарбаев/  Старши треньор - Едуард Ераносян