Етър и Дунав се вкопчват в здрав дуел от битката в дъното на класирането на Първа лига, в който равенството всъщност е най-малко желаната развръзка. Вече в 17-ия кръг и двата тима са притиснати от липсата на точки и желанието да се отдалечат възможно най-много от долния край на таблицата.

Срещата стартира от 17,45 часа на стадион „Ивайло” във Велико Търново, като можете да я проследите минута по минута в Gong.bg, чрез прякото предаване на DIEMA SPORT и онлайн на GONG PLAY и в ефира на Дарик радио.

Само 4 точки делят съперниците, които така и не успяха да си отбележат гол в първата среща помежду си от сезона, която се състоя в 4-ия кръг. Не са много хората, които очакваха миналогодишният хит в първенството Дунав да заема предпоследното място в класирането.

С едва 11 пункта на сметката им, не е чудно защо „драконите” прибегнаха до треньорска рокада и назначиха Малин Орачев. Той все още чака първата си победа като наставник на русенци.

Етър също се намира в период на спад – „болярите” загубиха четири от последните си 5 шампионатни мача, като в този период победиха само тоталния аутсайдeр Витоша (2:0).

В ранния мач от неделната програма Локо Пд е домакин на ЦСКА.