Дунав направи пълен обрат срещу Монтана и го победи с 2:1 на стадион в Ловеч. Първото полувреме на мача от 23-ия кръг завърши без голове, а после условният домакин Монтана поведе. Русенци обаче стигнаха до пълен обрат и спечелиха.

Дунав започна мача по-активно. Диян Димов затрудни с удар отдалеч Корин Миид. После Будинов стреля от фаул, отсъден на границата на пеналта, но право в ръцете на Миид.

В 32-ата минута Шопов изведе Карагарен на удобна позиция, но той не успя да стреля добре и намери ръцете на вратаря Миид.

Русенци имаха инициативата преди почивката и всичко интересно се случи пред вратата на монтанци.

В 39-ата минута Будинов стреля без подготовка, но Миид се разгъна и спаси вратата на Монтана.

Монтана започна по-активно втората част, но Дунав пък започна да разчита на бързи контри. Спорна ситуация възниква в 53-ата минута в наказателното поле на русенци. Топката срещна ръката на Христофор Хубчев след удар отблизо на Петър Атанасов. Реферът прецени, че дузпа не бива да се отсъжда.

Монтана- Дунав 1:2

източник: Пресслужба на Дунав

Атанас Джамбазки mусна през втората част Стивън Петков и присъствието му веднага се усети. В 58-ата минута той се шмугна между двама по десния фланг, напредна и с остър диагонален изстрел направи 1:0 за Монтана.

Дунав обаче изравни след 10 минути. Бамба препъна Мирослав Будинов в наказателното поле и потърпевшият изпълни безапелационно за 1:1 в 68-ата минута.

Пет минути по-късно Ндуйе Мойеци получи в пеналта на условните домакини и стреля с обръщане на 180 градуса топката във вратата на Монтана – 1:2 и пълен обрат.

Невероятен пропуск на Даниел Генов, оставен сам срещу вратата.  Футболистът на Монтана имаше чудесна възможност в 82-ата минута, но я пропусна.

Дунав дели излезе на четвъртата позиция с 35 точки, колкото има и Черно море. Монтана е последен с 12 пункта.

МОНТАНА – ДУНАВ 1:2

1:0 Стивън Петков 58, 1:1 Мирослав Будинов 68-дузпа, 1:2 Ндуйе Мойеци 73

МОНТАНА: 12 Корин Мийд, 5 Бирахим Сар, 29 Диаросуба Бамба, 17 Блажо Игуманович, 2 Марко Яколич, 21 Даниел Гаджев, 7 Даниел Генов, 25 Костадин Дяков, 10 Петър Атанасов /76-Атанас Илиев/, 11 Андреас Васев /55-Стивън Петков/, 22 Сергей Георгиев /Резерви: 1 Евгени Александров, 4 Антони Иванов, 9 Атанас Илиев, 24 Сантяго Вияфане, 19 Юлиян Чапаев, 16 Стивън Петков, 26 Джордже Ивеля/ Старши треньор – Атанас Джамбазки

ДУНАВ: 86 Станислав Антонов, 22 Михаил Милчев, 4 Петър Патев, 21 Олексей Ларин, 23 Христофор Хубчев, 11 Диян Димов, 6 Самир Аясс /62-Ндуйе Мойеци/, 77 Бранимир Костадинов /61-Юлиян Ненов/, 7 Бирсент Карагарен, 10 Васил Шопов  /78-Искандар Джалилов/, 9 Мирослав Будинов /Резерви: 1 Мартин Луков, 66 Искандар Джалилов, 94 Юлиян Ненов, 8 Ивайло Раденцов, 99 Ндуйе Мойеци, 3 Марио Петков, 32 Стефан Митев/ Старши треньор – Веселин Великов.