Дунав записа първа историческа победа за сезона, откакто се завърна да играе на градския стадион в Русе. "Драконите" се наложиха с минималното 1:0 на ЦСКА, които излязоха на терена само с младоци в мача от последния 36-и кръг на Първа лига (първа шестица). След спечелените три точки, русенци изравниха рекорда си от 1975 година, завършвайки на 4-ото място в първенството с актив от 55 точки. Преди кръга основна заплаха за позицията на "драконите" бе Локомотив Пд, който също спечели гостуването си на Лудогорец с 2:1, но остана на три точки от Дунав. ЦСКА запазва втората си позиция в шампионата с 67 точки.

Белчев: Ще направим нужното за лицензирането, бъдете сигурни

В 8-ата минута Георги Търтов опита да застраши вратата на Станислав Антонов. Футболистът на “червените” успя да си освободи пространство и отправи силен удар към вратата на Дунав, но стража на “драконите” внимаваше и спаси.

Само две минути по-късно Александър Дюлгеров бе изведен сам срещу вратаря на русенци, но Антонов отново показа отличен рефлекс и спаси.

В 13-ата минута Юлиян Ненов нахлу в наказателното поле на "червените" , опита се да върне назад към съотборник, но топката рикошира и излезе в аут.

След това русенци поеха инициативата в срещата, като изпуснаха множество положения да открият резултата. В 18-ата минута Васил Шопов пропусна много добра възможност. Александър Дюлгеров буквално подари топката на Бирсент Карагарен, който центрира в наказателното поле, Шопов опита удар с глава, но стража на “червените” Александър Конов спаси.

Няколко минути по-късно отново Шопов стреля с глава след центриране на Карагарен от корнер, но топката мина малко над напречната греда.

В 25-ата минута се наложи намесата на медицински екип, след като при сблъсък във въздуха Диян Димов и Никола Колев пострадаха, удряйки главите си. Двамата обаче се завърнаха в игра.

В 37-ата минута бе една от най-спорните ситуации през първата част. След центриране от фаул в наказателното поле на ЦСКА, Мартин Симеонов задържа Диян Димов за фланелката, но съдията Георги Димитров не отсъди дузпа в полза на “драконите”.

В 38-ата Будинов нахлу в наказателното поле и опита да прехвърли вратаря, но топката мина над гредата.

В самия край на полувремето русенци пропуснаха още няколко добри положения. В 45-ата минута Мирослав Будинов засече с глава, центрирана от пряк свободен удар топка, но Конов отново спаси.

Великов: Всички армейци трябва да са горди, че ЦСКА взе емблемата

Втората част започна с натиск на домакините. В 51-ата Будинов стреля от малък ъгъл, но пак стражът на гостите улови.

В 61-ата Румен Руменов бе изведен зад защитата на домакините, опита изстрел по трева от границата на наказателното поле, но Антонов спаси.

Само минута по-късно “драконите” пропуснаха нова възможност да открият резултата. Шопов се отличи със страхотен пас към Будинов в наказателното поле, който засече с глава, но изпрати топката в аут.

В 66-ата минута Конов направи поредно добро спасяване, след като Шопов стреля от бялата точка, но стража на "червените" извади с крак.

Аясс: Не е редно да се радвам при гол, ял съм бял хляб в ЦСКА

Натискът на домакините даде резултат и в 70-ата минута Самир Аясс се разписа за трети път през сезона. Попадението падна след центриране на Христофор Хубчев от корнер, Тонислав Йорданов закъсня да покрие национала на Ливан, който засече с глава, пращайки топката право в мрежата на гостите.

В 73-ата Шопов опита да удвои с удар от дистанция, но Конов спаси.

Тонислав Йорданов можеше да изравни в 74-ата, след като опита да прониже вратата на Антонов отдалеч, но топката мина встрани от левия стълб.

В самия край на полувремето Диян Димов изпрати мощен шут към вратата на Конов, но стража на "червените" отново улови.

След успеха Дунав ще трябва да изчака развитието по казуса за ЦСКА, относно участието на тима в евротурнирите. Ако "червените" не бъдат допуснати в Лига Европа, то "драконите" се класират за участие във втория най-престижен клубен турнир.

Вижте стартовите състави на двата тима:

Дунав: 89 Станислав Антонов - 23 Христофор Хубчев, 21 Олексей Ларин, 22 Михаил Милчев, 3 Марио Петков - 6 Самир Аясс, 11 Диян Димов - 94 Юлиян Ненов, 10 Васил Шопов, 7 Бирсент Карагарен - 9 Мирослав Будинов

ЦСКА: 30 Александър Конов - 2 Стойчо Атанасов, 23 Александър Дюлгеров, 5 Мартин Симеонов, 20 Петър Витанов, - 15 Кристиан Малинов, 22 Никола Колев, 16 Красимир Станоев, 10 Румен Руменов - 26 Георги Търтов, 25 Тонислав Йорданов