Отборът на Дунав постигна втора победа в Първа професионална лига, надигравайки Витоша Бистрица като домакин с 3:0 в мач от 8-ия кръг. Това бе първи успех за Дунав от победата в 1-ия кръг над Септември. Русенци вече имат 8 точки в актива си.

Отборът на Витоша Бистрица път остава без победа и след осмия си мач в родния елит, като „тигрите” имат само 1 точка в актива си. За домакините се разписа Васил Шопов в 5-ата минута и на два пъти Мирослав Будинов, който бе точен при дузпите, отсъдени в 42-ата и 83-ата минута.

Играч на мача стана единият от голмайсторите Васил Шопов.

Васил Шопов стана №1 на Дунав - Витоша

СНИМКИ ОТ СБЛЪСЪКА МЕЖДУ ДУНАВ И ВИТОША ВИЖТЕ ТУК

Дунав се оттегли с два гола преднина още на почивката и вкара три гола в двубоя. За сравнение русенци имаха само 4 попадения във всичките си срещи до момента.

Двата състава изиграха интересен сблъсък със ситуации и пред двете врати, но домакините бяха тези, които се възползваха по-добре.

Дунав поведе още в 5-ата минута. Васил Шопов се разписа за 1:0 след грешка на вратаря на Витоша. Радко Мутафчийски върна топката към стража на гостите Николай Радев, който сгреши. Шопов отне и реализира, носейки преднина за домакините.

Витоша стигна до добра възможност в 10-ата минута. След грешка в центъра на защитата на домакините, топката стигна до Георги Амзин, който не успя да преодолее стража на Дунав Станислав Антонов. В 17-ата минута Васил Шопов намери Юлиян Ненов, който пробва веднага да стрела, но бе неточен.

При следващата атака за Витоша Бистрица, стражът на Дунав Станислав Антонов трябваше да спасява вратата си. Антонов се прояви на два пъти – първо след удар на Пол Отофе, а малко преди това и на Георги Амзин.

Дунав нанесе своя втори удар в 42-ата минута.  Николай Христозов събори Васил Шопов в наказателното поле на Дунав и реферът отсъди дузпа, която Мирослав Будинов изпълни точно и реализира за 2:0.

В добавеното време на първата част атака за Дунав  завърши с удар на Юлиян Ненов, но право в ръцете на Николай Радев.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА

След почивката футболистите на Витоша изработиха добра възможност в 48-ата минута. Георги Амзин обаче удари греда, а Отофе Пол не успя да засече топката за добавка във вратата на Дунав.

Малко по-късно Юлиян Ненов отправи удар при атака на домакините, но встрани от вратата на Витоша при следващата атака на домакините. В 51-ата минута Диян Динов напредна в половината на Витоша и опита удар в наказателното поле, но Тодор Гочев бликира изстрела.

Ангел Стоянов завърши атака на Витоша в 66-ата минута, но стреля встрани от вратата на Станислав Антонов. Пет минути по-късно след хубаво подаване на Дани Пеев към Румен Гьонов, последният прати топката над вратата на Дунав.

В 83-ата минута Мирослав Будинов оформи крайното 3:0 с втория си гол в мача и то отново след дузпа. Кристиян Кочилов извърши нарушение срещу Мирослав Будинов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за домакините.

Будинов бе точен и направи резултата 3:0, с което Дунав подпечата победата си над Витоша Бистрица.

Шопов: Знаехме, че Витоша прави доста нелепи грешки в защита

Великов: Дунав ще се представя много добре

Ангелов: Разбиваш се, когато загубиш вяра в себе си