Дунав победи ЦСКА-София с 1:0 у дома в Русе и си осигури четвърто място в крайното класиране на Първа професионална лига, както и участие в европейските клубни турнири.

Футболистите на Дунав през целия двубой натискаха противника си и създадоха много положения, но вратата на ЦСКА остана суха до 70-ата минута, когато юношата на "армейците" Самир Аяс бе оставен непокрит и с глава прониза мрежата на бившия си клуб.

В предпоследната минута от редовното време мощен изстрел на Диян Димов извън наказателното поле бе спасен с вещина от стража на "армейците" Александър Конов, който отрази още много опасни удари на съперника по време на двубоя.

Дунав приключи с 55 точки, три повече от Локомотив Пловдив, който в Разград надви резервния състав на шампионите от Лудогорец с 2:1.