Дунав и Пирин се срещат в Русе в мач от 11-ия кръг в събота от 20 ч. Ще следим двубоя минута по минута в Gong.bg, както и с картина по DIEMA SPORT и GONG PLAY, както и на честотите на Дарик радио.

Още 2 гола са необходими на русенци, за да закръглят на 800 попаденията си в елита, където досега имат 744 мача. 132 от головете са вкарани от клубната легенда Никола Йорданов, играл за тима от 1959 до 1972 г.

Дунав не допусна гол досега единствено в срещите си с трите новака Септември (2:0), Етър (0:0) и Витоша (3:0).

Нито веднъж досега Дунав и Пирин Бл не са завършвали наравно в 9-те си сблъсъка в Русе за първенство, Дунав пък никога не е печелил като гост в Благоевград.

Милен Радуканов (Пирин) е старши треньорът, използвал най-малко футболисти от началото на сезона – само 19.

След миналия кръг за първи път през сезона БФС наказа със спиране от състезателни права заради картони цели трима футболисти от един тим – Антон Костадинов, Димитър Благов и Аймен Суда (Пирин Бл).

В петте си срещи без Даниел Младенов пиринци отбелязаха 8 гола, в останалите 5 с негово участие – едва 3. И с него, и без него те взеха равен брой точки – по 5. Самият Младенов се отчете само с една асистенция през сезона.