Ботев Пловдив победи ЦСКА с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Първа лига и след този успех коронова Лудогорец като шампион на България за седми пореден път. "Червените" изпуснаха дузпа в края на двубоя, след като Бланко пропусна от бялата точка. Ботев се върна в битката за четвъртото място с актив от 49 точки, но все още пети. ЦСКА е втори със 71.

Пловдивчани излязоха напред в резултата, след като в 32-ата минута Жоао Пауло се възползва от грешка на Николай Бодуров и прониза Черниаускас. Красив гол на Стивън Петков отново даде аванс на Ботев, след като нападателят се възползва от пас на Минев и матира стража на "червените" в 55-ата минута.

Буквално минута по-късно Неделев и Жоао Пауло стреляха опасно, но вратарят на ЦСКА се справи.

ЦСКА изравни резултата три минути след подновяването на играта за втората част. Тиаго центрира от пряк свободен удар, а с глава Жеан Бланко изравни резултата.

Домакините от Ботев започнаха по-активно двубоя като Жоао Пауло пропусна две доста изгодни положения. В 12-ата минута на двубоя Десподов падна в наказателното поле на Ботев след съприкосновение с Филипов, но дузпа не беше отсъдена.

В 32-ата минута Жоао Пауло откри резултата, след като Бодуров сбърка.Хеан Бланко пропусна да изравни резултата до края на полувремето.

След почивката ЦСКА се върна в играта след попадение на Бланко в 48-ата минута на срещата. Стивън Петков с отличен удар направи резултата 2:1 в 55-ата минута, след като засече пас на Минев.

Малко преди това Бодуров можеше да се разпише, но Кайзер се справи. На няколко пъти през втората част Неделев и Жоао Пауло пропуснаха отлични ситуации. В края на двубоя дойде и най-интересното в двубоя. Минев игра с ръка в наказателното поле на Ботев и последва дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Бланко, но вратарят на Ботев Кайзер се справи и остави трите точки в Пловдив.

Ето и съставите на двата отбора:

Ботев Пловдив: Кайзер, Филипов, Терзиев, Пиргов, Минев, Юсеин, Бризола, Неделев, Кампос, Жоао Пауло, Стивън Петков
ЦСКА: Черниаускас, Атанасов, Жеферсон, Чорбаджийски, Бодуров, Пинто, Бланко, Джеси, Малинов, Десподов, Тиаго Родригес
съдия: Драгомир Драганов