Славия победи Монтана в „драма“ със седем гол – 4:3 на стадиона в Ловеч. „Белите“ поведоха, после Монтана излезе напред с два гола – 3:1, за да се стигне до контраобрат и победа с 4:3 за Славия в мача от втория плейофен кръг на Втората осмица, група А. „Белите“ са с 34 точки, а Монтана е само с 12.

Имаше пропусната дузпа, страшно много пропуски, спорни съдийски решения, изобщо "зрелището" бе пълно.

След мача пък избухна и скандал в съблекалнята на Монтана. Сергей Георгиев е влязъл в разправия с чуждестранните футболисти в отбора.

Грешка на Бамба, пропуснал топката зад гърба си, позволи на Ивайло Димитров да нахлуе сам срещу вратаря на Монтана, но ударът му бе крайно неточен и първият пропуск за Славия стана факт в 6-ата минута.

Още следващата акция на „белите“ обаче се оказа резултатна. Ивайло Димитров напредна отляво и прати топката по конец към Наско Милев, който на празна врата направи 0:1 10-ата минута.

Четири минути след това Саер Сене излезе сам срещу Георги Петков, но прати топката в десния стълб на вратата му.

Скоро обаче се стигна и до гол във вратата на Славия. Петима от Монтана нахлуха мощно в половината на Славия и Атанас Илиев преодоля Георги Петков за 1:1 в 22-ата минута.

В 31-ата минута удар на слависта Йомов бе блокиран, а после Счекич изби в корнер.

В 35-ата минута Данил Майков вкара доста силен лакът в лицето на Сергей Георгиев, но не последва дори жълт картон. В 42-ата минута Георги Давидов отсъди спорна дузпа в полза на Монтана. Георги Петков може би леко докосна с крак стъпалото на Сергей Георгиев, но вратарят дори гледаше в другата посока. В крайна сметка от бялата точка Саер Сене не успя да преодолее опитния страж, който спаси удара му.

Много динамично започна и второто полувреме. Първо Петър Атанасов стреля от малък ъгъл, а Андреа Христов отклони топката в собствената си врата за 2:1 в полза на Монтана.

В 57-ата минута Саер Сене с удар от въздуха направи 3:1 за Монтана.

Но голеадата продължи. Първо от фаул Иван Минчев намали в 63-ата минута. После пък Калоян Кръстев с глава изравни – 3:3.

Иван Минчев в 83-ата минута вкара седмия гол в мача, довеждайки резултата до 3:4 и донасяйки победата за Славия в мач, който предизвика и немалко иронични усмивки.

МОНТАНА - СЛАВИЯ 3:4

0:1 Наско Милев 10, 1:1 Атанас Илиев 22, 2:1 Андреа Христов 48-автогол, 3:1 Саер Сене 57, 3:2 Иван Минчев 63, 3:3 Калоян Кръстев 65, 3:4 Иван Минчев  83

Съставите:

МОНТАНА: 33 Неманя Счекич, 3 Иван Михов, 29 Диаросуба Бамба, 2 Марко Яколич, 17 Блажо Игуманович /18-Петър Атанасов/, 5 Бирахим Сар, 4 Антони Иванов, 9 Атанас Илиев, 28 Саер Сене, 16 Стивън Петков, 22 Сергей Георгиев /Резерви: 12 Корин Брукс Миид, 26 Джордже Ивеля, 8 Борислав Дамянов, 77 Небойша Иванчевич, 10 Петър Атанасов, 15 Александър Веселинов, 19 Юлиян Чапаев/ Старши треньор – Атанас Джамбазки

СЛАВИЯ: 1 Георги Петков, 4 Андреа Христов, 7 Наско Милев, 8 Божидар Васев, 11 Георги Пашов, 13 Стефан Велков, 14 Ивайло Димитров, 17 Стефан Велев, 18 Даниил Майков, 35 Георги Йомов, 73 Иван Минчев /Резерви: 12 Марио Кирев, 2 Димитър Тодоров, 15 Петко Христов, 21 Мартин Станкев, 19 Калоян Кръстев, 22 Владимир Семерджиев, 33 Китан Василев/ Старши треньор – Владимир Иванов