Отборът на Лудогорец записа първа загуба в контролите по време на подготвителния лагер в Турция. В Белек момчетата на Димитър Димитров допуснаха поражение с 2:3 от Кайрат пред очите на собственика на тима Кирил Домусчиев, който е на посещение при разградчани. Казахстанците направиха пълен обрат, след като изоставаха с 0:2 до 10-ата минута.

И двете попадения за шесткратния български шампион бяха дело на Върджил Мисиджан. Исаел, Исламхам (от дузпа) и Сарсенов реализираха за Кайрат.

Лудогорец бе категорично по-добрият състав на терена през първото полувреме, когато „орлите“ имаха подчертано превъзходство. През вторите 45 минути обаче, играта бе изравнена. Кайрат удари и една греда през първата част, а в заключителните минути на двубоя имаше спорна ситуация, в която останаха съмнения дали не трябва да се отсъди 11-метров наказателен удар в полза на българския тим.

Бургаският наставник „зелените“ отново изпробва варианти в състава, като единствено Сисиньо изкара пълни 90 минути. Освен него, в стартовите 11 започнаха Хорхе Броун, Лукас Саша, Рафаел Форстър, Игор Пластун, Абел Анисе, Светослав Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Джоди Лукоки и Върджил Мисиджан. През вторите 45 минути в игра се появиха, Ренан дос Сантос, Клаудио Кешеру, Жоао Пауло, Якуб Швиерчок, Георги Терзиев, Светослав Ковачев и Густаво Кампаняро, Якоб Горалски, Натанаел и Козмин Моци.

Лудогорец влезе отлично в мача и до десетата минута момчетата на Димитър Димитров водеха с 2:0. Шесткратният български шампион поведе след шест минути игра. Марселиньо пусна много добре към Въерджил Мисиджан. Последният си поведе пред пеналта и след като направи няколко крачки, стреля прецизно за 1:0. Само четири минути по-късно „орлите“ удвоиха. Джоди Лукоки бе изведен чудесно по десния фланг, след това навлезе навътре в наказателното поле, центрира остро към Мисиджан, а бързоногият холандец засече за 2:0.

Пет минути по-късно Кайрат намали изоставането си. Всичко се случи след много хубав изстрел от дистанция на Исаел – 1:2.

Лудогорец отвърна с нелоша атака в 17-ата минута. Лукас Саша пробва късмета си от разстояние, но топката прелетя отстрани на рамката.

След малко повече от половин час игра „зелените“ направиха отлична контраатака. Джоди Лукоки пое пред наказателното поле, след това мигновено навлезе на скорост и отправи топовен изстрел, който обаче мина малко над напречната греда. При ответната атака казахстанците удариха греда. Исаел си поведе пред наказателното поле, навлезе навътре и шутира, но в десния страничен стълб.

След почивката Димитър Димитров направи 4 смени. Хорхе Броун отстъпи мястото си под рамката на Ренан дос Сантос, Якоб Горалски замени Светльо Дяков, Лукас Саша отстъпи място на Натанаел, а Козмин Моци замени Рафаел Форстър.

В 51-ата минута „орлите“ изпълниха заучено фаул отдясно по атаката си. Марселиньо и Натанаел застанаха зад топката, като плеймейърът на разградчани прати към Мисиджан, който изскочи изненадващо за вратаря на Кайрат, но все пак Плотников съумя да реагира своевременно.

В 66-ата минута Херо направи нова порция смени. В игра се появиха Клаудио Кешеру, Жоао Пауло, Швиерчок, Георги Терзиев, Светослав Ковачев и Густаво Кампаняро. Игра напуснаха Мисиджан, Вандерсон, Марселиньо, Пластун, Лукоки и Анисе.

Дузпа бе отсъдена в полза на Кайрат и така резултатът бе изравнен в 70-ата минута. След единоборство между Козмин Моци и Турбисбек, съдията видя непозволена игра на румънския централен защитник на шампионите и посочи бялата точка. Моци получи и жълт картон в тази ситуация, а Исламхан си заложи топката и бе безпогрешен за 2:2.

В 79-ата минута между играчите на двата състава възникна леко напрежение, което обаче бързо бе успокоено. Кешеру навлезе в наказателното поле, като се опита да атакува топката, докато се бореше с бранителя на казахстанците. Докато нападателят на българския тим правеше опит да достигне до топката, стражът Плотников се впусна да грабне кълбото. Така, кракът на Кешеру попадна някъде около раменната област на вратаря, което ядоса Плотников и така между двамата прехвърчаха искри. Наложи се и намесата на рефера, за да бъдат успокоени страстите.

Спорна ситуация беляза срещата в 81-ата минута. Светослав Ковачев се устреми към наказателното поле отдясно по атаката, като бе задържан от противник. Точно, когато навлизаше в пеналта, юношата на разградчани падна, в резултат от съприкосновението с противника. Съдията обаче прецени, че нарушението е приключило извън пределите на наказателното поле и отсъди само фаул. След неговото изпълнение играта бе изнесена в предни позиции.

В 88-ата минута Кайрат направи пълен обрат. Добра атака отляво завърши с центриране към младия Самат Сарсенов. Той бе оставен непокрит и с глава оформи крайното 3:2.

Следващата проверка на Лудогорец е срещу Балтика на 29 януари от 17.00 часа.

Развитие на срещата минута по минута:

90' КРАЙ НА МАЧА

88' ПЪЛЕН ОБРАТ ЗА КАЙРАТ. Много умела атака отляво, завърши с центриране на Исламхан, а 21-годишният Самат Сарсенов бе оставен непокрит и с глава стреля за 3:2.

81' СПОРНО ПОЛОЖЕНИЕ. Светослав Ковачев се устреми към наказателното поле отдясно по атаката, като бе задържан от противник. Точно, когато навлизаше в пеналта, юношата на разградчани падна, в резултат от съприкосновението с противника. Съдията обаче прецени, че нарушението е приключило извън пределите на наказателното поле и отсъди само фаул. След неговото изпълнение играта бе изнесена в предни позиции.

79' НАПРЕЖЕНИЕ НА ТЕРЕНА.  Кешеру навлезе в наказателното поле, като се опита да атакува топката, докато се бореше с бранителя на казахстанците. Докато нападателят на българския тим правеше опит да достигне до топката, стражът Плотников се впусна да грабне кълбото. Така, кракът на Кешеру попадна някъде около раменната област на вратаря, което ядоса Плотников и така между двамата прехвърчаха искри. Наложи се и намесата на рефера, за да бъдат успокоени страстите.

70' Исламхан се нае с изпълнението и бе безпогрешен за 2:2.

69' ДУЗПА ЗА КАЙРАТ. След единоборство между Козмин Моци иТурбисбек, съдията видя непозволена игра на румънския централен защитник на шампионите и посочи бялата точка. Моци получи и жълт картон в тази ситуация.

66' Херо направи нова порция смени. В се появиха Клаудио Кешеру, Жоао Пауло, Швиерчок, Георги Терзиев, Светослав КОвачев и Густаво Кампаняро. Игра напуснаха Мисиджан, Вандерсон, Марселиньо, Пластун, Лукоки и Анисе.

62' Хубавата атака за Лудогорец, но засада на Вандерсон.

51' Заучено изпълнение на фаул на Лудогорец отдясно по атаката. Марселиньо и Натанаел застанаха зад топката. Марселино пусна към Мисиджан, който изненада стража на Кайрат, но той все пак успя да реагира своевременно и да спаси.

46' Херо прави 4 смени. Броун отстъпва място на Ренан дос Сантос, Горалски - Дяков, Натанаел - Саша, а Моци Рагаел Форстър.

46' НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

45' КРАЙ НА ПЪРВА ЧАСТ

37' ГРЕДА ЗА КАЙРАТ. Исаел пое пред пеналта, навлезе, шутира, но в десния стълб.

36' Страхотна контратата за Лудогорец. Джоди Лукоки пое пред наказателното поле, след това мигновено навлезе на скорост и отправи топовен изстрел, който обаче мина малко над напречната греда.

30' Удар на Марселиньо, но встрани от вратата.

Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев и собственикът на тима Кирил Домусчиев наблюдават на живо спаринга.

17' Удар на Лукас Саша от дистанция, но встрани.

15' КАЙРАТ НАМАЛИ ИЗОСТАВАНЕТО СИ ОТ ЛУДОГОРЕЦ. Исаел овладя много добре пред наказателното поле и шутира мощно за 1:2.

10' ЛУДОГОРЕЦ  БЕЛЕЖИ ВТОРИ ГОЛ ВЪВ ВРАТАТА НА КАЙРАТ. Шампионите на България проведоха страхотна атака. Джоди Лукоки бе изведен страхотно по десния фланг, след това навлезе навътре в наказателното поле, центрира остро към Мисиджан, който засече за 2:0.

6' ЛУДОГОРЕЦ ПОВЕЖДА НА КАЙРАТ. Марселиньо пусна много добре към Върджил Мисиджан, който си поведе пред пеналта и след като направи няколко крачки надясно, стреля прецизно за 1:0.