Лудогорец завърши с победа контролите си на лагера в Австрия. С голове на Вандерсон и Марселиньо разградчани се наложиха с 2:0 над Ахмат Грозни само десет дни преди двубоя им с Жалгирис за Шампионската лига. Това бе четвърта победа за „орлите“ по време на подготовката им в алпийската държава. Шампионите на Първа лига записаха поражение единствено от Динамо Москва, а реми направиха с Олимпиакос.

Футболистите на Лудогорец ще изиграят още два контролни мача след завръщането си в България.

Превъзходството на Лудогорец през първата част бе осезаемо. Момчетата на Георги Дерменджиев диктуваха темпото, като създадоха и всички по-интересни положения. Същевременно съставът от Грозни така и не можа да заплаши вратат на Хорхе Броун.

Доминацията на българския шампион бе материализирани след 24 минути игра. Сисиньо отне добре топката, центрира почти успоредно на голлинията, а при далечната греда чакаше Вандерсон. За него остана само да се разпише от близка дистанция за 1:0.

Страстите на терена се разгорещиха след малко повече от половин час игра. След съприкосновение между Джонатан Кафу и Олег Иванов на терена прехвърчаха искри. Футболистите на двата състава се сдърпаха, като се наложи съдията да ги успокоява.

След почивката Дерменджиев извърши само една смяна. Лукас Саша отстъпи мястото си на Густаво Кампаняро, а в 49-ата минута отново прехвърчаха искри между играчите на двата състава. При съприкосновение между Козмин Моци и Митришев, двамата се спречкаха, а румънският защитник ритна съперника си. Той пък му отвърна с удар в зоната около врата. Реферът трябваше да разтървава футболистите и да внася ред. Намеси се и Георги Дерменджиев.

След 54 минути игра преднината на „орлите“ набъбна. Българският тим проведе отлична атака. Кафу си поведе стремглаво, комбинира с Вандерсон, а той пусна към нахлуващия Марселиньо. Полузащитникът с прецизен удар направи 2:0.

Минута след това дойде и първата сериозна опасност в полза на Ахмат. Мощен удар на Мирзов бе отразен вещо от Хорхе Броун.

В 73-ата минута Лудогорец получи право да изпълни фаул отляво. Вандерсон стреля, но над вратата.

Страхотен шанс за почетно попадение изпуснаха футболистите на Ахмат в 86-ата минута. Садаев стреля мощно, но топката срещна десния стълб на вратата на аржентинеца Броун.

Ето и стартовите състави:

Лудогорец: 1. Хорхе Броун, 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 55. Георги Терзиев, 6. Натанаел, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 92. Джоди Лукоки, 8. Лукас Саша, 22. Джонатан Кафу

Ахмат:  33. Гудиев, 3. Плиев, 15. Семенов, 4. Уилкер, 93. Акхядов, 19. Иванов, 8. Торже, 22. Мирзов, 23. Швец, 95. Митришев, 18. Балай

Срещата бе предаване по DIEMA SPORT и по GONG PLAY.

Развоя на мача минута по минута:

90' Край на мача

90' Подаване на Раванели, Рудолфо обаче не успя да нанесе хубав изстрел.

86' Добра атака за Ахмат. След силен удар на Садаев топката срещна левия стълб на Броун.

80' Анисе получи жълт картон

79' Като по чудо преднината на Лудогорец не е класическа. Вместо да стреля сам, Моци реши да върне назад топката, а така отбраната на Ахмат се справи с опасността.

73' Фаул за Лудогорец отляво. Вандерсон изпълни, но искара топката над напречната греда.

55' Най-сериозна опасност в полза на Ахмат. След хубав шут на Мирзов, Хорхе Браун показа класа и изби в корнер.

54' Лудогорец повежда с 2:0 на Ахмат след отлична атака. Кафу напредна и подаде към Вандерсон, а той пусна към Марселиньо, който нахвлуваше отляво. Без да се бави много бразилецът покачи на 2:0.

49' Нови искри прехвърчаха на терена в Австрия по време на контролата между Лудогорец и Ахмат. След съприкосновение между Козмин Моци и Митришев, румънският бранител ритна съперника си. Той пък отвърна с удар в областта около врата. Наложи се реферът да разтървава футболистите. Намеси се и Георги Дерменджиев.

46' Лукас Саша отстъпи място на Кампаняро.

46' Начало на второ полувреме

45' Край на първа част

36' Жълт картон за Швец

33' Напрежение на терена в Австрия. След съприкосновение между Джонатан Кафу и Олег Иванов, прехвърчаха искри. Футболистите на двата състава си сдърпаха, като се наложи съдията да ги успокоява.

24' Лудогорец повежда на Ахмат – 1:0. Сисиньо отне добре топката отдясно на наказателното поле, центрира почти успоредно на голлинията към Вандерсон, който чакаше на далечната греда, а за него остана само да открие резултата.

21' Фаул за Лудогорец. Топката е заложена на дъгата на пеналта от Марселиньо. Бразилецът опита техничен удар, топката мина над напречната греда.

20' Хубава атака за Лудогорец. Джоди Лукоки напредна отдясно, върна малко назад към Марселиньо, който шутира, но бранител блокира удара му.

17' Натанаел подаде към Кафу, но високата топка бе уловена от Гудиев.

5' Марселиньо проби през центъра. Пусна към Сисиньо, който обаче изкара топката в аут, след като стреля покрай десния стълб.

11' След комбинация между Марселиньо и Джоди Лукоки, последният стреля, но опитът му не сполучи.