Лудогорец приема Берое в тежък мач, който за шампионите идва след сблъсъка с Хофенхайм за Лига Европа в четвъртък. Срещата е в неделя от 20 ч. в Разград.

Можете да следите двубоя минута по минута в Gong.bg, както и с картина по DIEMA SPORT и GONG PLAY, както и по Дарик радио.

Шампионите са в серия от три поредни победи в първенството, а влизат в двубоя и с мисълта, че победа ще ги изкачи на върха след грешната стъпка на ЦСКА срещу Етър.

В Лудогорец нямат кадрови проблеми, но извън групата отново се очаква да бъде Върджил Мисиджан, който не е подновил своя договор.

Откакто Димитър Димитров–Херо пое разградчани, Джоди Лукоки записа 3 гола и 3 асистенции в 5 срещи за първенство, в предишните си 37 двубоя в Първа лига при четирима други треньори имаше общо едва 1 попадение и 2 голови паса.

Шампионите отбелязаха досега едва 6 гола за първенство на „Лудогорец Арена” (средно по 1,5 на среща) и цели 18 при гостуванията си (средно по 3 на мач).

Лудогорец е отборът с най-нисък среден ръст в Първа лига според изследването на футболния статистически институт CIES Football Observatory – 176,9 см, на обратния полюс е Дунав със среден ръст от 182,6 см.

Матеус Леони се завръща за Берое, а контузен е Драгош Фирцулеску.

Футболист №1 на България за 2013 г. Иван Иванов дебютира за беройци в миналия кръг. Бранителят има победа в единствения си шампионатен сблъсък с лудогорци – домакинско 2:1 за Локо Пд на 7 май 2016 г.

Берое е единственият тим с четирима футболисти в състава си, които не са пропуснали нито една игрова минута от началото на сезона – вратарят Перниш, Виданов, Желев и Райнов. В останалите 13 тима има общо 11 играчи с пълни 900 минути на терена.

В миналия кръг левият бек Веселин Пенев записа 226-ия си мач за беройци, с който стана част от вечния клубен Топ 10 по участия в Първа лига, затварящ се от Георги Стоянов-Бръснаря със същия брой срещи.