ЦСКА спечели първа купа под ръководството на старши треньора Стамен Белчев, след като спечели тристранния турнир в Австрия, където отборът е на подготовка. ЦСКА победи с 2:0 Габала във втория мач от блицтурнира. Головете реализираха Антон Недялков в 4-та минута и Кевин Кубемба в 44-та минута. В първия мач ЦСКА спечели с 3:1 срещу Вакер Инсбрук.

ЦСКА започна силно мача и поведе още в 4-та минута. Антон Недялков отправи хубав далечен удар, топката срещна десния стълб на вратата на Габала и влетя в мрежата на Агил Мамадов.

Девет минути по-късно Кевин Меркадо отправи удар от разстояние, но встрани от десния стълб на вратата на Мамадов. В 19-та минута Кевин Меркадо отправи диагонален удар, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Мамадов.

ЦСКА пропусна идеална възможност да удвои своя аванс в 23-та минута, когато Кевин Меркадо изскочи сам срещу Мамадов, но вратарят спаси удара му.

Енрике излезе на чудесна позиция в 38-та минута сам срещу Мамадов, но се забави при нанасянето на завръшващия удар и Станкович успя да избие топката в корнер. Две минути по-късно Кирил Десподов излезе сам срещу Мамадов, но вратарят на Габала спаси удара му.

ЦСКА успя да вкара втори гол в 40-та минута, когато Антон Недялков центрира в наказателното поле на Габала, където Кубемба стреля, Мамадов спаси, но при добавката Кубемба не пропусна да се разпише.

ЦСКА започна с победа и много красив гол на Малинов

ЦСКА с първо ново попълнение

Стартовият състав на ЦСКА: 12. Георги Китанов, 23.Александър Дюлгеров, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 3.Антон Недялков, 17.Давид Симао, 15.Кристиян Малинов, 19.Кирил Десподов, 7.Кевин Меркадо, 29.Милчо Ангелов, 9.Фернандо Каранга

Резерви: Борис Груев, Слави Петров, 14.Валентин Антов, 2.Стойчо Атанасов, 18.Александър Георгиев, 22.Никола Колев, 21.Енрике, 8.Кевин Кубемба

Габала: 33. Агил Мамадов 3. Войслав Станкович 4. Елвин Джамалов 5. Расим Рамаладанов 6. Мамадов Елвин 7. Араз Абдулайев 14. Кавид Хюсеинов 18. Багали Дабо 19. Филип Озобич 20. Хави Ернандес 90. Десмон Асера

ЦСКА - Габала 2:0

1:0 Антон Недялков 4'

2:0 Кевин Кубемба 44'

НА ЖИВО:

45' Край на мача!

44' Гол за ЦСКА - 2:0! Антон Недялков центрира в наказателното поле на Габала, където Кубемба стреля, Мамадов спаси, но при добавката Кубемба не пропусна да се разпише.

40' Кирил Десподов излезе сам срещу Мамадов, но вратарят на Габала спаси удара му.

38' Енрике излезе на чудесна позиция сам срещу Мамадов, но се забави при нанасянето на завръшващия удар и Станкович успя да избие топката в корнер.

37' Николай Бодуров е сменен от Валентин Антов.

29' Далечен удар на Милчо Ангелов, но над напречната греда в аут.

25' Стойчо Атанасов влезе на мясотто на Александър Дюлгеров.

24' Енрике влезе на мястото на Меркадо, Никола Колев смени Кристиян Малинов.

23' Кевин Меркадо изскочи сам срещу Мамадов, но вратарят спаси удара му.

19' Диагонален удар на Кевин Меркадо, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Мамадов.

13' Кевин Меркадо отправи удар от разстояние, но встрани от десния стълб на вратата на Мамадов.

12' Кирил Десподов центрира остро в наказателното поле на Габала, но Каранга не успя да засече топката, която бе уловена от Мамадов.

9' Николай Бодуров получи жълт картон за нарушение срещу Озобич.

4' Гол за ЦСКА - 1:0! Антон Недялков отправи хубав далечен удар, топката срещна десния стълб на вратата на Габала и влетя в мрежата на Агил Мамадов.