Отборът на Берое приема ЦСКА в един от най-възловите мачове от седмия кръг на Първа професионална лига.

Срещата е от 18:45 часа и можете да следите развитието ѝ минута по минута в GONG.BG.

Мача можете да гледате прияко по GONG PLAY и телевизия DIEMA SPORT, както и да слушате по Дарик радио.

Тимът на Берое е с 10 точки към момента и няма поражение след две победи и четири равенства в актива си.

Отборът на ЦСКА пък събра 13 точки до тук. "Червените" са с еднакъв актив с втория Лудогорец и изостават само с точка от временния лидер Черно море.

Рубен Пинто: В ЦСКА сме семейство

Последната победа на беройци над ЦСКА в Стара Загора е от 18 август 1990-а година – 1:0 с гол на Тодор Станев-Германеца, оттогава последваха 19 домакинства, в които заралии записаха 6 равенства и 13 загуби.

Берое не допусна загуба в първите 6 кръга и започна сезона така, както през 2015/16 г., когато стигна до бронзовите медали – с 2 победи и 4 равенства. Първото поражение тогава дойде в 9-ия кръг от другия исторически гранд – Левски (0:2 на „Герена”).

В миналия кръг срешу Септември бразилецът Матеус Леони стана първият бранител на Берое, отбелязал гол през сезона.

Белчев: Важно е да запазим постоянство

В предишния кръг срещу Витоша Божидар Чорбаджийски (ЦСКА) стана първият бранител с 2 гола в един мач през настоящия сезон. И петте му досегашни попадения в елита са на „Българска армия”.

Халфът на ЦСКА Тиаго Родригес е най-полезният играч през новия сезон в Първа лига с участие в 8 от головете на червените – 3 попадения и 5 асистенции.

За да вкара първия си гол за армейците в първенството на Кевин Кубемба му бяха необходими точно 668 игрови минути и участие в 16 срещи. Фернандо Каранга откри головата си сметка за червените след 380 минути игра в петия си мач за отбора.

Охене в групата на Берое за ЦСКА

"Надявам се да намерим най-добрия подход и правилния път към вратата на Берое. В момента най- важното е да запазим постоянството и настроението в играта. Настроението в ЦСКА е приповдигнато. Ние сме здраво стъпили на земята. Знаем, че ако във всеки мач, не подходим максимално концентрирано и няма мотивация в отбора, не ни очаква нищо добро. Надявам се да победим и в този мач”, сподели старши треньорът на ЦСКА Стамен Белчев.

Треньорът взе група от 20 футболисти за лагера на "червените" преди двубоя.

В нея попадна защитникът Александър Дюлгеров, който е възстановен от контузията, заради която пропусна мача с Витоша (Бистрица), съобщи клубният сайт. От групата заради травми отсъстват Давид Симао и Стойчо Атанасов. Непосредствено преди срещата от нея ще отпаднат още двама футболисти, като единият ще бъде от играчите с паспорт извън ЕС.

Вратари: Георги Китанов, Витаутас Черниаускас Защитници: Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Пламен Гълъбов, Александър Георгиев Полузащитници и нападатели: Станислав Манолев, Никола Колев, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Тиаго Родригес, Кирил Десподов, Густаво Кулма, Фернандо Каранга, Милчо Ангелов, Енрике Рафаел, Кевин Меркадо, Кевин Кубемба.

И Каранга в полезрението на Мидълзбро

Ганайският футболист Карлос Охене пък попадна в групата на старши треньора на Берое Александър Томаш за домакинството на ЦСКА.

Последното ново попълнение на Берое Иван Иванов не се намира в оптимално функционално състояние и очакваное не попадна в групата за мача срещу ЦСКА.

Групата на Берое: Душан Перниш, Михаил Михайлов, Веселин Пенев, Георги Динков, Емин Ахмед, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Милен Желев, Павел Виданов, Антон Карачанаков, Педро Еуженио, Борислав Цонев, Кохей Като, Мартин Райнов, Мартин Камбуров, Драгош Фирцулеску, Серджио Негруц и Карлос Охене.