ЦСКА победи Септември с 1:0 в дерби от петия кръг на Първа лига, което не задоволи като качество на играта. Хората на Стамен Белчев бяха силно затруднени от прибраната игра на септемврийци, които обаче почти не нападаха.

Само грубата грешка на вратаря Янко Георгиев в 45-ата минута, оползотворена от Рубен Пинто за 0:1, прибавена към пресиленото изгонване в 64-ата минута на Ишмаел Байду от Септември, помогнаха на ЦСКА да спечели. Да, имаше и две греди в полза на условните гости, на като цяло този път играта им не задоволи.

Без наказания си наставник Димитър Васев Септември започна очаквано прибран в собствената си половина. Добре групиран, компактно стоящ, което затрудняваше футболистите на ЦСКА. Футболистите от „Българска армия“ владееха продължително топката в опита си да намерят пролуки в отбраната на Септември.

В 16-ата минута бе първият опасен изстрел към вратата на септемврийци. Отправи го Кристиян Малинов, а след атрактивното спасяване на вратаря Валентин Галев се оказа, че той е получил контузия и бе сменен от Янко Георгиев.

Дисциплинираната игра на септемврийци, сгъстената им защита и разумно поведение видимо затрудниха атаката на ЦСКА, която вкара 10 гола срещу двата пловдивски отбора.

Доста малко, на пръстите на едната ръка, се брояха добрите хрумвания на хората на Стамен Белчев през цялото първо полувреме. Пред другата врата пък Септември почти не си правеше труда да напада и се задоволяваше със стабилната си защита.

В края на първото полувреме обаче Септември се пропука. Първо защитникът Александър Дюлгеров уцели напречната греда, а при повторния удар Янко Георгиев спаси.

Веднага след това обаче Янко Георгиев направи груба грешка, подари топката на Рубен Пинто и той я изпрати в опразнената му врата за 0:1 в 45-ата минута.

Голът аванс за ЦСКА поотвори Септември през второто полувреме и това даде повече пространства на „армейците“.

Стигна се до втора греда в актива на ЦСКА след удар отблизо на Станислав Манолев в 63-ата минута.

В 64-ата минута Септември остана и с човек по-малко. Ишмаел Байду от инерцията се сблъска с Бодуров. Не се забеляза нито удар, нито настъпване, но реферът Стефан Апостолов реши да изгони ганаеца с втори жълт и червен картон. Пресилено – още повече, че и за първия му жълт картон, даден за симулация, може да се спори.

Септември пак се капсулира в собствената си половина. ЦСКА пък сякаш се задоволи с минималния си аванс и реши да се предпази от рискове, макар и с човек повече. Играта отново се затвори, след като за кратко бе живнала в края на първото и в началото на второто полувреме.

ЦСКА обаче победи, макар и минимално с 1:0 и набра 10 точки в актива си. Септември, с мач по-малко, остана с три на 11-ата позиция.

СЕПТЕМВРИ – ЦСКА 0:1

0:1 Рубен Пинто 45

СЕПТЕМВРИ: 1 Валентин Галев /19-Янко Георгиев/, 18 Антони Иванов, 24 Богомил Дяков, 8 Борис Галчев, 11 Владислав Романов, 3 Даниел Георгиев, 20 Ишмаел Байду, 9 Мартин Тошев /66-Крис Гади/, 5 Петър Генчев, 23 Румен Трифонов, 13 Траян Траянов /21 Янко Георгиев, 16 Васил Добрев, 22 Георги Стоичков, 17 Димитър Костадинов, 4 Елтон дош Реиш, 19 Крис Гади, 14 Янко Сандански/ Старши треньор - Димитър Васев

ЦСКА: 30 Витаутас Черниаускас, 3 Антон Недялков, 4 Божидар Чорбаджийски, 5 Николай Бодуров, 6 Рубен Пинто, 7 Кевин Меркадо, 9 Фернандо Каранга, 11 Станислав Манолев, 20 Тиаго Родригес, 15 Кристиян Малинов /58-Никола Колев/, 23 Александър Дюлгеров /Резерви: 12 Георги Китанов, 19 Кирил Десподов, 22 Никола Колев, 21 Кевин Кубемба, 26 Густаво Кулма, 28 Пламен Гълъбов, 18 Александър Георгиев /Старши треньор – Стамен Белчев/