ЦСКА записа осмата си поредна победа в първенството, след като у дома победи Дунав с класическото 3:0 в двубой от 10-ия кръг на Първа лига. Головете за успеха на "червените" паднаха през втората част с попадения на Каранга, Бодуров и Тиаго, Меркадо нацели на два пъти напречните греди, а съдията през първата част не отсъди дузпа в полза на ЦСКА за нарушение на Будинов срещу Каранга.

През първата част като изключим положението за дузпа в 33-ата минута, когато Будинов наруши правилата срещу Каранга в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа, гостите създадоха по-чистите положения пред вратата на Черниаускас.

Шопов в 30-ата минута беше изведен очи в очи с Черниаускас, но стреля встрани, а минута преди края на полувремето Васев стреля опасно, но стражът на ЦСКА се справи.

Меркадо нацели гредата зад Антонов в 43-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар.

На почивката вратарят на Дунав Антонов беше заменен от Конов, тъй като получи травма.

"Червените" натиснаха съперника си и обградиха наказателното поле на Дунав, а головете започнаха да валят. В 56-ата минута Каранга с глава откри резултата с 10-ия си гол за тима от началото на сезона, а Бодуров направи резултата 2:0 в 69-ата минута след грешка на Конов, който не успя да улови кълбото. Минута преди първото попадение топката навести вратата на Конов, но попадението на Каранга беше отменено поради засада.

Малко по-рано Меркадо нацели отново напречната греда. Крайният резултат беше оформен от Тиаго, който с отлично изпълнение на пряк свободен удар фиксира 3:0 в 73-ата минута.

След успеха ЦСКА е уверен лидер в класирането с актив от 25 точки, а Дунав е на 11-ото място с 8.

Съставите на двата отбора:

ЦСКА: Черниаускас, Недялков, Чорбаджийски, Бодуров, Пинто, Меркадо, Каранга, Манолев, Малинов, Тиаго Родригес, Дюлгеров

Дунав: Антонов, Патев, Марем, Ларин, Милчев, Димов, Васев, Ненов, Карагарен, Шопов, Будинов

съдия: Петър Доровски