ЦСКА постигна изключително драматична победа с обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването си на Пирин Благоевград в мача от 25-ия кръг на Първа лига. „Червените“ показаха невероятен дух и не се отказаха да преследват победата до последния съдийски сигнал. Играта на тима определено не се получаваше в по-голямата част от мача, но натискът на „червените“ в последните 10 минути даде своя резултат. Пирин поведе в резултата с гол на Радослав Кирилов в 30-та минута. Гостите изравниха резултата с попадение на Александър Георгиев в 88-та минута. Очакваният герой Фернандо Каранга донесе победата за ЦСКА с гол дълбоко в добавеното време на срещата. Това е 22-ият гол за бразилеца в неговия 23 мач от началото на сезона. По този начин „червените“ запазиха изоставането от лидера Лудогорец, а интригата в борбата за титлата остава в пълна сила.

ЦСКА организира добра атака в 6-та минута. Тиаго Родригес подаде към Жеферсон, който центрира в наказателното поле на Пирин, където Фернандо Каранга стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Красимир Костов.

Белчев: Добре е, че влизаме в дербито с победа, макар и измъчена

Радуканов: Надиграхме ЦСКА в голяма част от мача

Аймен Суда разигра от ъглов удар в 9-та минута с Конър Хендерсън, който стреля от границата на наказателното поле на ЦСКА, но Витаутас Черниаускас внимаваше и успя да избие в корнер.

Една от най-дискусионните ситуации през първата част бе в 12-та минута. Аймен Суда пусна перфектен пас към Радослав Кирилов, който се измъкна от Жеферсон, а след това бразилецът го препъна. Левият бек на ЦСКА получи жълт картон от съдията Георги Димитров.

Две минути по-късно Анти Рениа се измъкна от Жеферсон и бразилецът го фаулира, а футболистите на Пирин имаха претенции към съдията Георги Димитров да покаже втори жълт картон на играча на „червените“.

Конър Хендерсън центрира остро от фаул в наказателното поле на ЦСКА в 15-та минута, но Преслав Йорданов закъсня за топката и това позволи на Витаутас да боксира.

Пирин бързо поднови играта в 25-та минута след отсъден фаул в полза на домакините. Радослав Кирилов бе изведен непокрит в наказателното поле на ЦСКА, след което подаде към Преслав Йорданов, който не успя да нанесе добър завършващ удар, а след това Кристиян Малинов се намеси решаващо и изпревари Анти Рениа, като по този начин не му позволи да отправи удар.

Пирин поведе в резултата в 30-та минута. Конър Хендерсън пусна отличен извеждащ пас към Радослав Кирилов, който бе изпуснат от Станислав Манолев. Кирилов нахлу в наказателното поле на ЦСКА, след което с удар покрай Витаутас вкара топката във вратата му.

Николай Бодуров допусна много груба грешка в 42-та минута. Защитникът изпусна Рениа зад гърба си. Футболистът на Пирин нахлу в наказателното поле на ЦСКА и стреля, но Витаутас спаси.

В края на първото полувреме пред Кирил Десподов се откриха две възможности от фаул, в опасна близост до вратата на Красимир Костов, но той ги пропиля.

Тиаго Родригес се опита да изненада Красимир Костов с далечен удар в 47-та минута, но вратарят на Пирин внимаваше и спаси. Четири минути по-късно Роланд Алберг стреля от фаул от около 21 метра, но над напречната греда на вратата на Костов.

Костадин Ничев падна на терена след съприкосновение с Фернандо Каранга в 52-та минута. Съдията Георги Димитров остави без последствие сблъсъка между двамата.

Костадин Ничев допусна много груба грешка в 53-та минута. Той остави да бъде прехвърлен от една топка, която след това попадна в Кирил Десподов, който стреля, но бе блокиран от Юлиян Попев.

Фернандо Каранга падна в наказателното поле на Пирин след съприкосновение с Румен Сандев. Съдията Георги Димитров отново остави ситуацията без последствия.

Аймен Суда стреля от фаул в 67-та минута, но слабо и не затрудни по никакъв начин Витаутас, който улови.

ЦСКА изтърва три много добри възможности в рамките само на няколко секунди в 70-та минута. Кирил Десподов подаде към Фернандо Каранга, който шутира, но ударът му бе блокиран от Румен Сандев. След това топката попадна в Тиаго Родригес, който отправи много хубав удар, но Красимир Костов спаси. Жеферсон веднага центрира към Фернандо Каранга, който стреля с глава, но над напречната греда.

Фернандо Каранга получи топката в 75-та минута зад отбраната на Пирин, но бе в положение на засада, която бе маркирана веднага. Бразилецът вкара гол, въпреки че вече бе маркирана засада. Играчите на Пирин и Милен Радуканов имаха претенции за втори жълт картон за голмайстора на "червените".

Пред Фернандо Каранга се откри много добра възможност в 76-та минута, но ударът му бе спасен от Красимир Костов.

ЦСКА направи много сериозен пропуск в 81-та минута. Станислав Манолев центрира към Хеан Бланко, който с глава продължи към Фернандо Каранга, но бразилецът в последния момент бе изпреварен от Александър Башлиев, който изчисти топката току пред него.

Хеан Бланко центрира в наказателното поле на Пирин в 83-та минута, където Костадин Ничев не игра добре с глава и остави топката за Фернандо Каранга, който на свой ред стреля с глава и прехвърли излезлия да го пресрещне Красимир Костов, но също така прехвърли и вратата.

След центриране в наказателното поле на Пирин в 86-та минута, Фернандо Каранга спечели въздушното единоборство и стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Красимир Костов.

ЦСКА изравни резултата в 88-та минута. Александър Георгиев шутира от границата на наказателното поле на Пирин, топката рикошира в крака на Конър Хендерсън и влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Пред Николай Бодуров се откри добра възможност в наказателното поле на Пирин във втората минута на добавеното време на срещата, но ударът му бе спасен от Красимир Костов.

ЦСКА отбеляза победния втори гол дълбоко в добавеното време на мача. Александър Георгиев пусна перфектен извеждащ пас към Фернандо Каранга, който бе изпуснат от защитата на Пирин. Каранга изпревари Костов и с удар покрай вратаря вкара за 2:1.

След тази победа ЦСКА е втори в класирането с актив от 60 точки, а Лудогорец продължава да е лидер с 63 точки. Пирин Благоевград е единадесети с 26 точки. В следващия кръг е голямото дерби между ЦСКА и Левски (на 18 март на националния стадион "Васил Левски" от 13 часа).

Пирин: 76. Красимир Костов – 21. Александър Башлиев, 3. Румен Сандев, 18. Юлиян Попев (к), 27. Костадин Ничев – 44. Конър Хендерсън, 30. Тодор Траянов – 99. Радослав Кирилов, 10. Аймен Суда, 7. Анти Рениа – 19. Преслав Йорданов

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас – 11. Станислав Манолев, 5. Николай Бодуров, 25. Александър Барт, 3. Жеферсон – 15. Кристиян Малинов, 16. Раул Лое – 19. Кирил Десподов, 10. Роланд Алберг, 20. Тиаго Родригес – 9. Фернандо Каранга

Стадион: „Христо Ботев“, Благоевград

Съдия: Георги Димитров