ЦСКА надви Локомотив в Пловдив с 2:1 в мач от 28-ия кръг или втори от плейофната фаза на Първата шестица. Двубоят бе изпъстрен с протести, червен картон за локомотивци и скандал на почивката в ложата, когато мениджърът на гостите Стойчо Стоилов бе изведен с охрана.

„Червените“ повеждаха на два пъти в резултата, а домакините играха с човек по-малко от 37-ата минута, когато бе изгонен Умарбаев. Бодуров и Кулма се разписаха за „червените“, а Димо Бакалов отбеляза за локомотивци.

Локо Пд посрещна „червените“ в момент на трусове, вследствие на двете катастрофални загуби от Лудогорец и Левски. В крайна сметка Стоян Колев изведе като треньор пловдивчани в мача с ЦСКА, но указанията даваше Иван Маринов-Маслара.

На трибуните присъстваха твърде малко фенове на домакините, явно недоволни от случващото се в клуба.

ЦСКА започна ударно. След центриране от фаул на Десподов Николай Бодуров засече топката с глава и вкара топката във вратата на Локомотив за 0:1 в 11-ата минута.

В 21-ата минута след изстрел на Бодуров топката тресна гредата на вратата на Локомотив, който отърва кожата в този случай. Илко Пиргов също успя да се намеси и да избие към стълба.

ЦСКА доминираше и можеше да вземе и по-сериозен аванс.

В 35-ата минута Рафа Перес направи груба грешка, губейки топката в средата от Мартин Камбуров. Нападателят пусна към Димо Бакалов и той, покрай вратаря на ЦСКА, изравни резултата – 1:1.

Веднага след това избухна стълкновение между Умарбаев и Симао, като първият бе изгонен, а вторият получи жълт картон. Така Локомотив остана с човек по-малко на терена, а домакините претендираха, че Симао е провокирал своя съперник. Повторенията не можаха да докажат, че таджикистанецът Умарбаев е ударил съперника си. Но от лагера на Локомотив претендираха, че и Симао е трябвало да бъде изгонен, а не против червения картон на Умарбаев.

На почивката избухна скандал в ложата между фенове на Локомотив и главния мениджър на „червените“ Стойчо Стоилов. Шефът на ЦСКА бе изведен от там с охрана, за да прерасне свадата в нещо по-лошо.

С човек повече на терена ЦСКА натисна и пропусна някои отлични положения чрез Руи Педро.

В 69-ата минута Кевин Меркадо от упор с глава можеше да забие топката във вратата на Локомотив, но не я уцели.

В 71-ата минута обаче ударът на Густаво Кулма бе прецизен и намери долния ляв ъгъл на вратата на Локомотив – 1:2.

ЦСКА събра 52 точки в класирането и е трети на два пункта зад Левски, а Локомотив е шести с 39.