ЦСКА постигна престижно равенство срещу украинския Динамо Киев. Двата тима не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 0:0 в контролна среща, играла се в Марбея.„Червените” продължават с убедителните представяния в приятелските двубои по време на предсезонната си подготовка в Испания.

Преди няколко дни момчетата на Стамен Белчев разгромиха с 8:0 китайския Дзянсу Сунин, воден от едно от най-големите имена в обръщение сред треньорите в света – Фабио Капело.

Белчев: Работим сериозно, за да празнуваме напролет

Чорбаджийски: Не бяхме готови за такава преса

Трима футболисти не успяха да вземат участие в срещата - Александър Барт и Александър Георгиев лекуват леки контузии, а Слави Петров е с вирус.

Срещата започна с натиск на Динамо Киев. Още в 4-ата минута Хармаш стреля от около 8 метра, но Черниаускас внимаваше.

В 11-ата минута ЦСКА бе близо до откриване на резултата. Рафаел Енрике проби по левия фланг и пусна към Тиаго Родригес, който опита късмета си от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата.

Минута по-късно стражът на „червените” Витаутас Черниаускас допусна сериозна грешка на границата на наказателното поле и топката му бе отнета от футболист на Динамо. Литовският вратар се принуди да извърши фаул, за да предотврати сигурен гол във вратата си.

Три минути по-късно гол на Дерлис Гонсалес бе отменен.  23-годишният нападател успя да засече центрирана топка от пряк свободен удар и да я мушне във вратата на Черниаускас. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада.

В 37-ата минута отново Гонсалес заплашително напредна по десния фланг и центрира към връхлитащия в наказателното поле Артьом Беседин. Той обаче не успя да се разпише от непосредствена близост.

Очаквано на полувремето двамата треньори извършиха по няколко смени. "Червените" упражняваха по-голям натиск и бяха по-дейни на терена през втората част.

В 61-ата минута Тиаго Родригес пропусна най-чистото положение за ЦСКА в мача. Рафаел Енрике изведе блестящо португалеца на стрелкова позиция. Неговият удар обаче не намери очертанията на вратата.

Две минути по-късно отличен рейд на Десподов по десния фланг завърши с центриране към Фернандо Каранга. Бразилският нападател обаче се засуети в наказателното поле и в крайна сметка сгреши.

В 75-ата минута  "червените" организираха добра атака, която завърши със силен шут от дистанция на Станислав Манолев. Ударът му обаче бе неточен.

Секунди преди последния съдийски сигнал Стойчо Атанасов центрира в наказателното поле, а Жан Бланко засече с глава. Вратарят обаче внимаваше и не допусна изненада.

Вижте как се разви мача минута по минута:

90'+2' Край на мача!

90'+1' Стойчо Атанасов центрира в наказателното поле, където Жан Бланко успя да засече с глава. Вратарят обаче внимаваше.

75'  Добра атака на "червените", която завърши със силен шут от дистанция на Станислав Манолев. Ударът му обаче бе неточен.

72' Фернандо Каранга излезе. На негово място Жан Бланко.

71' Николай Бодуров излиза, на негово място Александър Дюлгеров.

68' Микола Морозюк шутира от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

64' Стойчо Атанасов сменя Енрике Рафаел.

63' Отличен рейд на Десподов по десния фланг. Той пусна към Фернандо Каранга, който се засуети в наказателното поле и в крайна сметка не успя да отправи удар.

61' Пропуск! Рафаел Енрике изведе блестящо Тиаго Родригес на стрелкова позиция. Неговият удар обаче не намери очертанията на вратата.

51' Микола Морозюк реши да стреля директно от пряк свободен удар, но топката премина високо над гредата.

46' Начало на втората част. Георги Китанов сменя Витаутас Черниаускас. Кристиан Малинов смени Роланд Алберг.

45' Край на първото полувреме.

37' Гонсалес напредна по десния фланг и центрира към връхлитащия в наказателното поле Беседин. Той обаче не успя да се разпише от непосредствена близост.

35' Десподов проби отляво и центрира, но опитът му бе блокиран.

24' Добра комбинация между Каранга и Рафаел, но никой не успя да отправи изстрел към вратата.

21' Жълт картон за Денис Гармаш.

14' Гонсалес успя да засече центрирана топка от пряк свободен удар и да я мушне във вратата на Черниаускас. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада.

12' Жълт картон за Витаутас Черниаускас. Стражът на "червените" допусна шокираща грешка, след като изгуби топката на границата на наказателното поле. След това фаулира нападателя на Динамо Киев, за да предотврати гол във вратата си.

11' ЦСКА бе близо до откриване на резултата. Рафаел Енрике проби по левия фланг и пuсна към Тиаго Родригес, който опита късмета си от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата.