Славия и ЦСКА откриват отново един срещу друг кампаниите си, както беше и през миналата кампания. Сега обаче изходните позиции и на двата тима са изключително различни.

Двубоят е от 21 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Можете да следите развитието на двубоя минута по минута в GONG.BG, да го гледате пряко по GONG PLAY и по DIEMA SPORT, както и да го слушате по Дарик радио.

Белчев за старта на ЦСКА: Щом има напрежение, значи има цели

"Мисля, че ни предстои един сериозен мач срещу Славия. Един отбор, който е съставен основно от българи, млади момчета, с един амбициозен треньор. По-важно е за мен какво ние ще покажем на терена. Трябва да покажем постоянство, да подходим сериозно към мача и мисля, че няма да имаме проблеми“, коментира треньорът на ЦСКА Стамен Белчев в навечерието на мача и продължи:

„Наблюдавахме ги в контролните срещи, имаме представа за всеки един отбор. Очаквам Славия да играе по-затворено и да използва ситуации на контраатака, но като цяло очаквам нашият тим да играе добре.“

Славия регистрира най-голям регрес в сравнение с всички елитни отбори през миналия сезон, като се смъкна цели 7 позиции в крайното подреждане в сравнение с четвъртото си място през 2015/16 година.

Славия показа отбора за новия сезон

Славия

източник: LAP.bg

Наставникът на тима - сърбинът Златомир Загорчич - ще бъде единственият чуждестранен наставник в сегашния състав на Първа лига.

Също така, през новия сезон Георги Петков ще бъде единственият футболист в елита, надхвърлил 40 години. Вратарят е по-възрастен от четирима старши-треньора в Първа лига –Александър Томаш (Берое), Веселин Великов (Дунав), Станислав Генчев (Етър) и Георги Иванов (Черно море).

В този мач има и една друга интрига. При успех над "белите" ЦСКА ще стане тимът с най-много победи над Славия в историята на елита – 69.

Български национал минава прегледи във Фиорентина

Иначе ЦСКА започна миналия сезон в Първа лига точно срещу Славия - с 2:0 на "Българска армия". Тимът няма загуба от "белите" в последните си 9 шампионатни мача с тях – 7 победи и 2 равенства. Последното поражение е 1:2 на 15 октомври 2011 г. в Борисовата градина.

Белчев взе 20 преди Славия

ЦСКА за последно допусна загуба на старта на първенство през сезон 2012/13 г- - 0:1 като гост на Литекс на 11 август 2012 г., като тогава за ловчанлии играха Николай Бодуров (като титуляр) и Антон Недялков (като резерва), а Кирил Десподов и Никола Колев бяха в тимовия лист на "оранжевите" тогава.